Değerli Meslektaşlarımız;

Geleneksel olarak her ayın ikinci çarşamba gününde yaptığımız Acentelerin Sesi Toplantımızı 14/09/2022 Çarşamba günü sabah kahvaltısıyla birlikte gerçekleştirdik.


STK’lar ve acentelerle yapılan görüşmeler neticesinde, bugünkü toplantımızda da son şeklini alan Kasım ayında gerçekleştirilecek olan seçimlerimizle ilgili seçim çalışmalarımıza bugün itibarı ile başladığımızı büyük bir heves ve heyecanla sektörümüze saygı ile duyurmak istiyoruz.

Mesleğimize büyük katkılar sağlayacak bu başlangıcın şimdiden tüm meslektaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diler, hepimizin yıllarca konuşacağı birlikteliği sağlayacak bir seçim dönemi olmasını diliyoruz.

İstanbul Ticaret Odası 20. Nolu Sigortacılık Meslek Komitesi seçimleri için çıktığımız bu yolda ortaya koyacağımız hedeflerimiz doğrultusunda gençleşen ve yenilenen mesleğimizi temsil edecek liyakatli , deneyimli kadrolarla kol kola,  Sn. Levent Korkut önderliğinde, çözümler üreterek her zaman olduğu gibi mücadele edip çalışıp sizlerin sağlayacağı desteklerle en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

Bu seçim döneminde her zamankinden farklı olarak bugünü, geleceği kurtarabilmek adına acentelerin sesi ekibi olarak bizler ve bizimle omuz omuza yürüyen meslektaşlarımızın desteği ile SAİK ile uyumlu çalışabilecek, herkesin arzu ettiği İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesini oluşturabilmek adına İTO SİGORTACILIK MESLEK KOMİTESİ görevine talip olmaya karar verdik.

Tüm meslektaşlarımızı kucaklayacak şekilde ayırım yapmadan ulaşmaya, herkese eşit mesafede birleştirici bir tutum içinde olmaya ve kutuplaşma yaratmadan herkese kapıyı açık tutmaya özen gösteriyoruz.

Kısa bir süre sonra gerçekleşecek olan İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi seçimlerinde hiçbir ayırım yapmaksızın İstanbul’da mesleğimiz adına faaliyet gösteren tüm STK’ları İTO Sigortacılık Meslek Komitesi çatısı altında birleşmeye davet ettik.


Davetimize olumlu cevap verip bizlerle beraber bu yolu yürüyecek olan STK’lar da kısa bir süre içinde kurumsal basın açıklamalarını kamuoyu ile paylaşacaklar.

Kamuoyu ve meslektaşlarımız bilmelidir ki, İTO Sigortacılık Meslek Komitesi için İstanbul’da yıllardır oluşan fikir ayrılıkları sebebiyle ayrışan yolları kesiştirmeye çaba gösteriyoruz.

Kaybedenin olmayacağı, sandıklar açıldığında kimsenin üzülmeyeceği bugünün ve yarının kazanacağı ve İstanbul’daki yaklaşık 5000 acentenin ve TOBB SAİK ile entegre çalışarak dolaylı olarak Türkiye’deki 17000 acentenin kazanacağı bu seçimde, geçmişe değil ileriye bakarak geleceğimizi inşa etme hedefimizi gerçekleştirmek istiyoruz.

Mesleğimiz adına vereceğimiz bu mücadele bilinmelidir ki sizsiz eksik kalacaktır.

Bu bütünün içinde olacak, bu bilinci ortaya koyacak tüm meslektaşlarımıza teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarız.

Seçim süreci ile ilgili detayları ve izlenmesi gereken yol haritasını detaylı bir şekilde sizlerle paylaşıyor olacağız.

Tekrar hepimize şimdiden hayırlı ve uğurlu geçirebileceğimiz bir seçim dönemi diliyoruz.

Sigorta acenteliği bir meslektir, mesleğimiz yaşayacak Sigorta Acenteleri Hep var olacaktır.

 

Saygılarımızla,
Acentelerin Sesi Ekibi