Değerli Meslektaşlarımız,

Bildiğiniz üzere 9.KASIM.2022 tarihinde İstanbul Ticaret Odası meslek komitesi seçimleri yapılacak olup, 4 yıl süresince tüm meslektaşlarımızı temsil edecek olan Sigortacılık meslek komitesi üyeleri seçilecektir.

Biz, ACENTELERİN SESİ PLATFORMU olarak, 2008 yılında kurulduğumuzdan bugüne hep meslektaşımızın sesi olmaya çalıştık, yarınlarda da aynı çabayı büyük bir gönüllülükle devam ettireceğiz.

Seçim sürecinin başlaması ile ACENTELERİN SESİ olarak, İstanbul’da bulunan tüm dernek temsilcileri ile toplantılara katılarak, şeffaf, eşit ve özgürlükçü bir çizgide görüşmeler sağladık.

Yegane amaç, mesleki bilgi ve tecrübesi yüksek, kanunlara uygun olarak çalışan meslektaşlarımız ile birlik olmak, mesleğimize fayda sağlamak, Kanun koyucudan taleplerimizde BİR ARADA OLDUĞUMUZU, TEK VÜCUT OLDUĞUMUZU hissettirmekti..

Bizler ACENTELERİN SESİ olarak her zaman mesleğimiz , sektörümüz ve acentelerin hak ettiği HAKLARINI elde edebilmesi için çalışmış olmaktan mutluluk duyuyoruz ve  bundan sonrada çalışacağımızın sözünü veriyoruz.

Bugün, Mesleğini KANUNLARA RAĞMEN DEĞİL, KANUNLARA UYGUN OLARAK YAPAN, etik ve Ahlaki değerlere sahip, sektörümüze her zaman büyük emekler veren, gönül ve fikir birliği oluşturduğumuz İSTANBUL TİCARET ODASI 20 NOLU SİGORTACILIK MESLEK KOMİTESİ ÜYE ADAYLARIMIZI, LİLA RENKLİ LİSTE ile sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Aday listemizde, sizlerin de dikkatine sunmak istediğimiz asıl konu, meslek komiteleri seçiminde ilk defa KADIN SİGORTA ACENTESİ ADAYLARIMIZIN yoğunluğudur.

Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün “Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın getirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.” Sözlerini rehber alarak, hepsi birbirinden kıymetli, mesleki yeterlilik ve tecrübe sahibi, fikir üretecek, sorgulayacak ve hayata geçirecek kadın üye adayı meslektaşlarımızın meslek komitesine katma değer sağlayacaklarına olan inancımız tamdır.

Seçimlerin sonucu ne olursa olsun, demokrasi sandığından çıkan komite, tüm meslektaşlarımızın komitesi olacaktır. Bu vesile ile 9.KASIM.2022 tarihinde yapılacak olan seçimlerde tüm meslektaşlarımızı SEÇME VE SEÇİLME HAKLARINI KULLANMAYA DAVET EDİYORUZ.

SİGORTA ACENTELİĞİ BİR MESLEKTİR. MESLEĞİMİZ YAŞAYACAK, SİGORTA ACENTELİĞİ HEP VAROLACAKTIR.

Saygılarımızla

ACENTELERİN SESİ EKİBİ