29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

Halkıyla bütünleşip topyekün bir mücadeleyle ülkemizi düşmanlardan kurtarıp Lozan Barış Antlaşmasıyla emperyalistlere Türkün gücünü ve esaret altında yaşayamayacağını gösteren , milli ve bağımsızlık mücadelesiyle birçok ülkeye örnek olan, Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurup Cumhuriyeti bizlere armağan eden, devrimleriyle bizlere çağdaşlaşmanın yolunu açan Ulu Önderimiz M.Kemal ATATÜRK’ ü ve onun aziz silah ve dava arkadaşlarını en derin saygılarımızla ve minnetle anıyoruz.

Ulu Önder Atatürk’ ün bugün itibari ile 100 yıllık olan emaneti olan Cumhuriyetimizi ülkemiz topraklarında ilelebet var etmek ve bu güzel emaneti gelecek nesillere taşımak boynumuzun borcudur. 100 yıl önce verilen emeklerin, dökülen kanların , şehit olan canların kıymeti bu anlamlı günde hatırlanacağı gibi bir an bile aklımızdan çıkmamalıdır.

Atamızın armağan ettiği Cumhuriyet çatısı altında birlik ve bütünlüğümüzün daim olması muhakkak ki en büyük erdemlerimizden biri olmalıdır.
Türkiye Cumhuriyeti evlatları olarak her daim Mustafa Kemal Atatürk’e ve bu ülke uğruna canlarını feda eden silah arkadaşlarına olan minnetimiz doğrultusunda ülkemizin değerlerini korumak en büyük önceliğimizdir.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun, Cumhuriyetimiz Daim Olsun..

Levent Korkut
TOBB Türkiye Sigorta Acenteleri
İcra Komitesi Başkanı