Değerli Meslektaşlarımız;

İstanbul Ticaret Odasında her yıl yılda 2 defa düzenlenen ve tüm meslek komitelerinin katıldığı müşterek toplantı 26 Eylül 2023 günü gerçekleştirilmiştir. Konu toplantıya sigortacılık sektörünü İstanbul Ticaret Odasında temsil eden sigortacılık meslek komitesi başkanımız ve komite üyeleri de iştirak etmişlerdir. Sigortacılık haftası olması münasebetiyle ilgili toplantıda söz alan ve konuşma yapan değerli meslek komitesi başkanımız Özgür Yılmaz göreve geldikleri günden bu yana yapılan çalışmalardan ve sigorta sektörünün tüm sektörlerin ve ekonominin gelişmesi açısından öneminden bahsetmiştir.

Ayrıca Şubat ayında meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında sigorta sektörünün karşı karşıya kaldığı bu büyük sınavdan sigortalılarını mağdur etmeden can siperane çalışarak nasıl başarıyla çıktığından bahseden Sn. Özgür Yılmaz bu süreçte emeği geçen tüm sektör çalışanlarına teşekkürlerini dile getirmiştir. Sektörde mağduriyet yaratan en büyük sorunun eksik ve yanlış düzenlenen sigorta poliçeleri olduğundan bahseden Sn. Yılmaz sigorta aracılarının özellikle büyük tazminatlar ile karşı karşıya kalabildğimiz katastrofik hasarlarda öneminin daha çok ortaya çıktığını bu nedenle işine hakim sigorta aracıları ile doğru poliçe düzenlenmesinin öneminin altını çizmiştir.

Sigortacılık haftamızda bu önemli bilgileri tüm ticaret odası üyeleri ile paylaşarak farkındalık sağlayan değerli İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi başkanı Sn. Özgür YILMAZ’ a ve komite üyelerine teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Bilgilerinize.
Acentelerin Sesi Ekibi