Değerli Meslektaşlarımız ;

İTO Sigortacılık Meslek Komitemiz 13 Mayıs tarihinde İstanbul’ da yer alan tüm sigorta dernekleri ile sektörel sorunları istişare edebilmek için bir toplantı düzenlemiştir.

 

Neredeyse tüm derneklerin katılım gösterdiği toplantı öncelikle sigortacılık meslek komitesi başkanı Sn. Özgür YILMAZ’ ın bilgilendirmeleri ile başlamış sonrasında da dernek yönetim kurullarını temsilen toplantıya katılan yönetim kurulu üyelerine söz verilmiştir. Ağırlıklı olarak görüşülen konu başlıklarının aşağıdaki gibi olduğu bilgisi paylaşılmıştır ;

 

– Sigorta aracıları arasındaki haksız rekabet uygulamaları

– Sigorta şirketlerinin satış kanalları arasındaki uygulama farklıları

– Haksız Acente Fesihleri

– Zorunlu Sigortalardaki teminat artışlarının gerekliliği

– Pörtföy Mülkiyet Hakları

– Sağlık sigortalarındaki ciddi prim artışları

– Sigortalanamayan riskler ile ilgili yapılan çalışmalar

– Mobil uygulamalar üzerinden yapılan sigorta satışları

 

Sektörün önemli konu başlıklarının değerlendirildiği ilgili toplantıda sorulan sorular aynı zamanda sigortacılık meslek komite üyesi ve meclis üyesi olan TOBB-SAİK başkanımız Sn. Levent KORKUT ve meslek komite başkanımız ve aynı zamanda TOBB-SAİK başkan yardımcısı Sn. Özgür YILMAZ tarafından da detaylıca yanıtlanmıştır.

 

İlgili toplantıya katılım göstererek mesleğine emek veren değerli dernek yönetim kurullarını kutluyor bu toplantı ile değerli STK temsilcilerini bir araya getiren İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitemize teşekkürlerimizi iletiyoruz.

 

Acentelerin Sesi Ekibi.