SAİK Başkanından Yeni Yıl Mesajı

Değerli Meslektaşım,

Ülkemiz ve mesleğimiz için zor ve önemli günlere şahit olduğumuz 2018 yılını geride bırakarak, 2019 yılına giriyoruz. İcra Komitemiz 2018 yılında yapılan seçimler neticesinde sizlerin teveccühü ile göreve gelmiş ve ilk toplantısını Eylül ayında gerçekleştirmiştir. Göreve gelmemizi müteakip, sektörümüzün tüm kurum/ kuruluşları ile bir araya gelerek, mesleğimizin mevcut durum ve gelecek stratejisi hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Mesleğimiz için önemli kararlara imza attık.

Trafik sigortalarındaki taban komisyon oranlarımızın ve iptal işlem ücretimizin artırılması için ilgili merciler nezdinde girişimde bulunduk. Giderlerimizi düşürmek için ilave teknik personel zorunluluğunu kaldırdık. İlgili mevzuata aykırı şekilde aracılık yapan kişilerle mücadele ettik.

2019 yılında da, acente gelirini artıracak, maliyetlerimizi düşürecek çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Haksız rekabet ve haksız uygulamaların üzerine gidecek, gerekli izin ve Levha kaydı olmadan acentelik yapan, aracılık yapan kişilerin bu faaliyetlerini engelleyeceğiz. BES ve alacak sigortalarında acente etkinliğini artıracak adımlar atacağız. Sosyal medya ve diğer mecraları etkin bir şekilde kullanmak suretiyle sizlerle olan iletişimimizi güçlendireceğiz.

Bu vesile ile şahsım ve İcra Komitem adına sizin, ailenizin ve çalışma arkadaşlarınızın yeni yılını kutlar, sağlık, mutluluk ve bol kazançlı günler dilerim.

Saygılarımla,

Levent KORKUT

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı