SAİK Yönetim Kurulu Üyeleri, Sigorta Denetleme Kurulunu ziyaret etmiştir.

Değerli Meslektaşlar,

İcra Komitesi yöneticilerinden aldığımız bilgilere göre, SAİK yine 3 Ocak 2019 tarihinde Ankara’da ikinci bir önemli toplantı gerçekleştirmiştir. Toplantı Sigorta Denetleme Kurulu Başkanı Sayın Mete Güler ve kurul yöneticileri ile yapılmıştır. Toplantıya TOBB Sigortacılık Müdürlüğü yetkilileri de katılmışlardır. Toplantıya dair edindiğimiz önemli konuları aşağıda sizlerin de bilgisine iletiyoruz.

-SAİK Tarafından Denetleme Kuruluna geçtiğimiz yakın zamanda iletilen, Faturamatik merkezleri konusunda ki rapor ve belgelerle ile ilgili çalışma Kurul tarafından tamamlanmış olup, bu merkezlerin kanuna aykırı hareket ve işlemlerde bulunduğuna dair Denetleme Kurulu raporunun Hazineye iletildiği İcra Komitesi yöneticilerine toplantıda bildirilmiştir.

-SAİK’in farklı konu ve yapılarla ilgili yaptığı resmi şikayetlerin de incelenmesi Kurul tarafından tamamlanmış olup, şikayetler bazında ilgili makamlara gerekli raporlar iletilecektir.

Bugün yapılan her iki toplantı sonrasında, özellikle Faturamatik Merkezlerinde yapılan kanuna ve bizler aleyhine satış ve çalışmalarının çok yakın zamanda sonlandırılacağını umuyor ve bekliyoruz.

Bilgilerinize..

Saygılarımızla

ACENTELERİN SESİ EKİBİ