Değerli Meslektaşlar,

Edindiğimiz bilgilere göre, BATO (Balıkesir Ticaret Odası) Sigortacılık Meslek Komitesi tarafından 19 Haziran 2019 tarihinde “Sigorta Acenteleri Buluşması” gerçekleştirilmiş.

İlgili toplantıya davet üzerine TOBB SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi) Yönetimi ve TOBB Sigortacılık Müdürlüğü yetkilileri katılmışlar. Yapılan toplantıya Balıkesir Acenteleri dışında çevre İller olan Bursa, Çanakkale, Manisa, Kütahya’ dan da Acenteler katılmışlar.

BATO Başkanı Sayın Rahmi Kula açılış konuşmasını yaparak Sigorta Sektörünün ve Sigorta Acentelerinin Ticaret dünyasında ki önem ve değerine değinmiştir.

İkinci konuşmacı olarak kürsüye gelen BATO Meclis Üyesi ve aynı zamanda TOBB Sigorta Sektör Meclisi Üyesi Balıkesir Acentesi Sayın Mehmet Aslan da İl ve Bölge bazında Acentelerin yaşadıkları konu ve durumları aktarmışlardır.

Üçüncü konuşmacı olarak söz alan TOBB Sigortacılık Müdürü Sayın Mevlüt Söylemez ise Türkiye’de ki Acente verilerini katılan Acentelere aktarmışlardır.

TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut ise, konuşmasında göreve geldiklerinden bu yana İcra Komitesi olarak yaptıkları çalışmalar ve ileri ki günlerde planladıkları konularla ilgili detaylı bilgiler aktarmıştır.

Toplantının son bölümünde ise katılan Acenteler mesleki konularla ilgili sorun, çözüm ve taleplerini İcra Komitesi Yönetimine aktarmışlardır.

Mesleğimiz adına özverili çalışmalar yapıp Ülkemizin farklı bölgelerinde ki Acenteler ile sürekli toplantılar gerçekleştiren TOBB SAİK Yönetimine, toplantıyı düzenleyen BATO Yöneticilerine ve TOBB Sigorta Sektör Meclisi Üyesi meslektaşımız Sayın Mehmet Aslan’a Acentelerin Sesi Ekibi adına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz…

Saygılarımızla,
ACENTELERİN SESİ EKİBİ