SAİK YÖNETİMİ SBM ( SİGORTA BİLGİ MERKEZİ ) YÖNETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

Değerli Meslektaşlarımız,

Yeni SAİK Yönetimi göreve gelir gelmez yoğun bir şekilde başladığı ziyaretler kapsamında bugün SBM ( Sigorta Bilgi Merkezi ) yöneticileri ile bir araya geldi. Sektör ve acentelerin çalışmalarında çok önemli bir yer tutan SBM ziyaretinde, poliçe üretim süreci ve sonrasında yaşanılan sorunlar ve çözümleri için karşılıklı fikir paylaşımında bulunulduğu ve SAİK Yönetiminin yeni dönem planları ve öncelikle çözülmesi gereken konularla ilgili de SBM yöneticilerine bilgi aktardığı gelen bilgiler arasındadır.

SAİK yönetiminin, SBM yetkilileri ile geliştirmekte oldukları STATİK IP konusunda acentelerin lehine sonuçlanacak bir projenin yakın zamanda hayata geçirileceği duyumunu almış bulunuyoruz.

Ayrıca, SBM yetkilileri ile yapılan görüşmede İSTİMAL TARZI ile ilgili kamyonu, motosiklet göstermek v.s. gibi illegal uygulamalardan dolayı haksız rekabetin oluşturulduğu görüşü ifade edilerek, masum da olsa yapılacak yanlışlık sonucu Sigorta şirketlerinin Acenteye rücu etmesi sonucunda oluşacak mağduriyetlerin önlenebilmesi açısından da istimal tarzı konusunun önemli olduğunun paylaşılmış olduğu, çok kısa bir süre içinde bu konuda gerekli müdahalenin yapılacağı bilgisi de alınmıştır.

Acentelerin Sesi Ekibi olarak, mesleğimiz adına sektörün resmi kurumları ve diğer paydaşları ile kurulacak yoğun ve doğru iletişimin sorunlarımıza hızlı çözümler getireceğine inandığımız bu görüşmeler için yeni SAİK yöneticilerini kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla,

ACENTELERİN SESİ EKİBİ