Değerli Meslektaşlar,

SAİK Yönetimi 22.03.2019 tarihinde ikinci toplantısını SEGEM (Sigortacılık Eğitim Merkezi) Müdürü Sayın Armağan Esen Koç ve merkezin yöneticileri ile gerçekleştirmiş.

Toplantıda Alacak Sigortaları ve Katılım Sigortacılığı konuları detaylıca konuşulmuş olup, Teknik personel sınavlarının daha fazla İl Merkezinde yapılması SAİK Yönetimi tarafından talep edilmiş.

SEGEM’ in Devlet Destekli Alacak Sigorta Havuzu yönetmeliği doğrultusunda verilecek eğitimler için hazırlıklarını tamamlamış olduğu ve başvuruları da almaya başladığı öğrenilmiş.

Alacak Sigortaları Başvuru tarihleri 18 Mart- 13 Aralık 2019 arasında olup, eğitimi izleme süresi de 19 Mart- 20 Aralık 2019 tarihleri arasında olacakmış.
Katılım Sigortacılığı eğitim başvuruları ise, 07 Ocak–13 Aralık 2019 tarihleri arasında olup, Eğitim tarihleri de 08 Ocak- 20 Aralık 2019 olacakmış.
Acente meslektaşlarımızın her iki eğitim ve başvurulara dair detaylı bilgiyi SEGEM’in web sayfası (segem.org.tr) üzerinden takip etmelerini önemle hatırlatırız.

Yoğun bir tempo ile mesleğimizin sorunlarının çözümü için çalışmalarının yanı sıra, mesleğimizin Eğitim ve Gelişimi adına uğraşan değerli SAİK Yöneticilerini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz…

Saygılarımızla,
ACENTELERİN SESİ EKİBİ