Değerli Meslektaşlarımız,

7 Temmuz 2022 Tarihli Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile SEDDK (Sigorta ve Emeklilik Düzenleme Denetleme Kurulu) Başkanı Türker Gürsoy, 2. Başkan Ali Ersoy ve Kurul üyesi Ender Şenol’un görevlerine son verilmiş olup yeni atamalar da aynı kararname ile belirlendi.

SEDDK Kararnamesine dair SAİK duyurusu aşağıdadır.

Değerli Meslektaşlarımız,

7 Temmuz 2022 tarihli ve 31889 sayılı Resmi Gazete ile yayımlanan 2022/311 Nolu Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı uyarınca, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu Başkanlığına Sayın. Mehmet Akif Eroğlu, İkinci Başkanlığına Sayın Davut Menteş, Kurul Üyeliklerine ise Sayın Yusuf Dinç ile Sayın Mahmut Güngör atanmıştır.

Söz konusu atamaların sektörümüze ve acentelik mesleğimize hayırlı olması olmasını temenni eder, Kurul Başkanı Sayın. Mehmet Akif Eroğlu’na, Kurul İkinci Başkanı Sayın Davut Menteş’e ve Kurul Üyeleri Sayın Yusuf DİNÇ ile Mahmut Güngör’e yeni görevlerinde başarılar dileriz.

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi

Ekibimiz adına atamaların mesleğimiz ve sektör adına hayırlı olmasını temenni ediyor ve göreve atanan Üyelerin biz Sigorta Acentelerine hak edilen değeri göstererek bekleyen sorunlarına bu kez çözüm üretmelerini bekliyoruz.

Saygılarımızla,
Acentelerin Sesi Ekibi