Değerli Meslektaşlarımız,

Sigortacılık Verilerinin Genel Veri Tabanına Kayıtlanmasına İlişkin Genelge (2023/24) uyarınca; Levhaya kayıtlı sigorta acentelerinin en geç 29 Mart 2024 tarihine kadar kurumsal uzantılı e-posta adresi edinmesi, söz konusu e-posta adresini ilgili Ticaret / Ticaret ve Sanayi Odasının Sigortacılık Birimine bildirerek Levha bilgilerine kaydettirmesi ve Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinde (SBM’de) tanımlı alt kullanıcılarının e-posta adreslerini kurumsal uzantılı e-posta adresi ile uyumlu hale getirerek SBM sisteminde güncellemesi gerekliliğine dair daha önceden yapmış olduğumuz duyurumuza istinaden konunun önemi yeniden hatırlatır TOBB-SAİK’ in konu ile ilgili yapmış olduğu bilgilendirme metnini aşağıda bilgilerinize sunarız.

‘’ Değerli Meslektaşımız,

Bilindiği üzere, Sigortacılık Verilerinin Genel Veri Tabanına Kayıtlanmasına İlişkin Genelge (2023/24) uyarınca; Levhaya kayıtlı sigorta acentelerinin en geç 29 Mart 2024 tarihine kadar kurumsal uzantılı e-posta adresi edinmesi, söz konusu e-posta adresini ilgili Ticaret / Ticaret ve Sanayi Odasının Sigortacılık Birimine bildirerek Levha bilgilerine kaydettirmesi ve Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezinde (SBM’de) tanımlı alt kullanıcılarının e-posta adreslerini kurumsal uzantılı e-posta adresi ile uyumlu hale getirerek SBM sisteminde güncellemesi (Admin kullanıcısı: sbm_Levha No ile SBM sistemine giriş yaparak) gerekmektedir. Aksi takdirde, 29 Mart 2024 tarihi itibariye kurumsal uzantılı e-posta adresi kullanmayan acente yetkili ve alt kullanıcılarının işlem yetkisi SBM tarafından kapatılacaktır.

Bu kapsamda, kurumsal uzantılı e-posta adresine ilişkin firmalar tarafından İcra Komitemize sunulan tekliflerin linkleri aşağıda iletilmektedir. Ayrıca, Google, Yandex gibi e-posta servis sağlayıcısı firmaların da kurumsal uzantılı e-posta hizmetleri bulunmaktadır. Arzu eden meslektaşlarımız değerlendirebilir.

Saygılarımızla,

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi

https://tobb.org.tr/SigortacilikMudurlugu/Documents/Kurumsal_E-Posta_Web_Sayfas%C4%B1_Fiyat_Teklifi.pdf

https://www.tobb.org.tr/SigortacilikMudurlugu/Documents/20240213_TOBB_Kurumsal_E-Posta_Web_Sayfas%C4%B1_Fiyat_Teklifi.pdf ‘’

Acentelerin Sesi Ekibi.