SİGORTA SEKTÖRÜNE VE KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR;

SEDDK Tarafından 14/06/2023 tarihinde yayınlanan 2015/54 sayılı ‘SİGORTA VE REASÜRANS BROKERLERİ YÖNETMELİĞİNİN UYGULANMASINA İLİŞKİN GENELGE’ DE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN GENELGE (2023/19) İle yürürlüğe alınan ve yürürlüğe alınması planlanan uygulamaların sigorta sektörüne hayırlı olmasını dileriz.

Söz konusu yönetmelik ile birlikte brokerlerin çalışma şartları yeniden belirlenmiş olup şubeleri ile ilgili tescil işlemleri ,teknik personel, müdür ve sermaye şartları yeniden düzenlenmiştir.

Sigortacılık mesleğini icra eden her kurumun mesleki disiplin ve sınırlarının belirlenmesi, gerekli olduğu noktada günümüz koşullarına uygun olarak ilgili uygulamaların yeniden düzenlenmesi adına SEDDK’ nın denetleyici ve düzenleyici varlığı bu mesleği icra eden herkese olduğu gibi sektörümüze de değer katmaktadır.

Konu yönetmelik ile uygulamaya giren ve girmesi planlanan uygulamalar ile ilgili çalışmalarda görüş bildiren ve emeği geçen SAİK Başkanı Sn. Levent KORKUT’ a sektöre değer katacak her alanda emek sarf ettiği için teşekkürlerimizi sunarız.

Göreve geldiği günden beri aralıksız çalışan ve bir çok değerli konuya hızlı aksiyonlar alarak çözüm getirmek noktasında tartışmasız başarısına şahit olduğumuz değerli SEDDK Başkanı Sn. Mehmet Akif EROĞLU’ na mesleğimize kattığı her değer için teşekkür ederiz.

Mesleğimize, sektörümüze sarf edilen her emek hepimiz için çok kıymetli, bu anlamda Acentelerin Sesi olarak bizler de her daim bu mesleğe değer katacak her oluşumun destekçisi olacağımızı belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,
ACENTELERİN SESİ

 

SİGORTA VE REASÜRANS BROKERLERİ YÖNETMELİĞİNİN UYGULANMASINA İLİŞKİN GENELGE’ DE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA İLİŞKİN GENELGE