Değerli Meslektaşlar,

TOBB SAİK Yönetimi 11 Haziran 2020 tarihinde Ankara’da çok önemli bir toplantı gerçekleştirmiştir.

9 Mayıs 2020 Tarihinde çıkarılan “Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri İle Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile Acenteler açısından oluşacak sıkıntıları görüşmek üzere Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sayın Bülent Aksu ile Bakanlık merkezinde toplantı yapılmıştır.

Saygılarımızla,
Acentelerin Sesi Ekibi

 

TOBB tarafından yapılan duyuruyu aşağıda bilgilerinize sunuyoruz.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılan ve 09 Mayıs 2020 tarihinde Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri İle Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Bülent Aksu başkanlığında yapılan toplantıda ele alındı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun görüşmesi sonrasında planlanan toplantıya, Bakan Yardımcısı Aksu’nun yanı sıra, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Başkanı Türker Gürsoy, Hazine ve Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ahmet Genç, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Ülken ve Sigorta Acenteleri İcra Komitesi (SAİK) üyeleri katıldı.

Toplantıda SAİK yönetmelikle ilgili değerlendirmelerini yaparak, sigorta acentelerinin sorunlarını dile getirdi.

Bakan Yardımcısı Aksu, “Sigorta acentelerini mağdur edecek hiçbir işlemin içinde olmayız.” dedi.
Toplantıda, gelecek hafta içerisinde çalışmaların yoğunlaştırılarak, kısa zamanda düzenlemelerin neticelendirilmesi kararlaştırıldı.

Haber linki:  https://tobb.org.tr/Sayfalar/Detay.php?rid=9851&lst=Haberler