Değerli Meslektaşlar,

TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut 22 Kasım 2019 Tarihinde Bloomberg HT Televizyon kanalında yayınlanan Focus programına katılmıştır. Programda sektörel ve mesleki konulara değinmiştir. Sayın Korkut’un konuşmalarından derlediklerimizi kısa başlıklarla sizlerle de paylaşıyoruz.

  • Haksız rekabet ve illegal yapılarla sonuna kadar uğraşmaya devam edeceğiz. İllegal olarak ve sigortacılıkla ilgisi olmayan kişi ve kurumlara karşı Cumhuriyet Savcılıkları nezdinde suç duyurusunda bulunuyoruz. Maalesef bu oluşumlara ve usulsüz ekran şifre paylaşımlarına bazı Sigorta Şirketleri de göz yummakta bunun farkındayız ve engellemek için uğraşacağız.
  • Bazı ödenmeyen borçlar için Bankalar yeniden kredi yapılandırması yapmakta ama bunu yaparken de sigorta zorunluluğu ve sigortanın da kendisinden yapılmasını koşul olarak istemektedir. Hem bu yapılandırmalar da hem de diğer kredi ilişkili sigortalarda Bankaların haksız dayatmaları biz Acenteler önündeki en büyük engellerden biridir, bunlarla mücadeleye devam edeceğiz.

Mesleğimiz adına aralıksız olarak çalışmalarını sürdüren TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut ve SAİK Yönetim Kuruluna Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla,
ACENTELERİN SESİ EKİBİ