Değerli Meslektaşlar

TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut 17 Aralık 2020 tarihinde Acenteleri temsil eden en üst makam sorumlusu olarak önemli bir Panele katılmışlardır.

“Sabah Gazetesi 35. Yaş Sektör Buluşmaları” adı düzenlenen Panel Kamu ve Sigorta Sektörü anlamında önemli katılımcılarla gerçekleşmiştir. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısının da teşrifleri ve açılış konuşmasını yaptığı Panele TVF ( Türkiye Varlık Fonu ) Genel Müdürü Sayın Zafer Sönmez, Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürü Sayın Atilla Benli, SEİK ( Sigorta Eksperleri İcra Komitesi ) Başkanı Sayın Ahmet Nedim Erdem katılmışlardır.

Toplantının Sigorta Sektörünün değerlendirildiği bölümde aşağıda ki başlıklar halinde panel düzenlenmiştir.
– Türkiye ekonomisinde yedek kulübesinden yıldız oyunculuğa
– Paydaşların gözünden sigortacılığa bakış.
– Yeni normlara girerken paydaşların gözünden sigortacılık.

SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut’un panelde yaptığı konuşmaya dair kısa özeti de siz meslektaşlarımızla paylaşmak isteriz

Sigorta Sektörü ve Sigorta olgusu ekonomik açıdan çok önemli olmakla beraber, farklı nedenlerden dolayı henüz Türkiye Ekonomisinde hak ettiği ve olması gereken noktaya ulaşamamıştır. Bunun gerçekleşmesi için Kamu ve Özel Sektör el ele Sigorta bilincinin ve penetrasyonun arttırılması gerekmektedir. Bu gerçekleştiği zaman Sigorta sektörü ekonominin parlayan yıldızı ve lokomotif güçlerinden biri olacaktır.

Sektörü ekonomide yıldız hale getirmek için gerekli olan penetrasyonun, dolasıyla sektör büyüklüğünün sağlanmasını sağlayacak en önemli ve doğru güç Sigorta Acenteleridir. Ülkemizde sigortacılığın bugünlere gelmesini sağlayan Acentelerin bu büyümeyi sağlaması, sürdürmesi adına desteklenmesi gerekirken maalesef son zamanlarda bu büyümenin Sigortacılık ile ilgisi olmayan yetkisiz kişi ve kurumlar ile sağlanmaya çalışılması bizleri üzmektedir.

– Biz Acenteler tüm sektörlerde olduğu gibi Sigorta Sektöründe de yeni normların, yeni iş yapış şekillerinin oluşmaya, gelişmeye başladığının farkındayız ve bu gelişimler için hazırlıklı ve donanımlıyız da. Dolasıyla bu gelişimler olurken Acentelerin tabir yerindeyse etkisizleştirilmesine yönelik çaba ve diğer girişimlerin sektörel ve müşteri memnuniyeti açısından sakıncalı olduğunu düşünüyoruz.

TOBB Başkanı Sayın Levent Korkut’a böyle önemli bir toplantıya katılarak yine sesimiz olduğu için Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

Sigorta Sektörü ile ilgili Panelin tamamına YouTube Kanalımızdan ulaşabilirsiniz

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ