Değerli Meslektaşlar

TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut, 19 Mayıs 2020 tarihinde Dünya Gazetesinin sosyal medya hesapları aracılığı ile yayınlanan programa katılmıştır. Dünya Gazetesinden Sayın Selçuk Altun’un canlı yayın konuğu olan SAİK Başkanı, 9 Mayıs tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılan “Sigortacılık Kapsamında değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine yapılan Sigorta Sözleşmeleri ile Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine” ilişkin Yönetmelik, Trafikte Tek Fiyat, Acente komisyonlarının arttırılması, komisyon iade ve indirimlerinin yasaklanması, Trafik Sigortalarında Doğrudan Tanzim uygulamasının getirilmesi ve diğer mesleki konularla ilgili görüş ve çalışmaları aktarmıştır.

Çıkarılan son yönetmeliğin yürürlüğünün durdurulması için İcra Komitesine Üyeleri olarak Danıştay da dava açtıklarını ileten Sayın Levent Korkut, yönetmeliğin iptali için sosyal medyada kampanya yaparak SAİK ‘e destek veren tüm Acentelere, STK Yöneticilerine de İcra Komitesi adına teşekkürlerini iletmiştir.

Biz de her zaman ve her ortamda olduğu gibi bu yayında da Sesimiz olan SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut’a Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ