Değerli Meslektaşlar,

TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut WOMEN TV kanalında Sevde Aksu Taner’in “Pati Ver” programına konuk olmuşlardır. Çekimi daha önce yapılan program 27 Eylül tarihinde kanalda yayınlanmıştır. Sayın Korkut, programda ağırlıklı olarak Evcil Hayvan Sigortalarının teminatları ve detayları olmak üzere seyircilere bilgi aktarımında bulundu. Evcil hayvan sigortalarının henüz sadece bir kaç sigorta şirketi tarafından yapıldığını belirten Sayın Korkut, taleplerin artması halinde başka Şirketlerin de bu ürünü sunabileceğini söyledi. Ayrıca bu konuda toplumun yeteri kadar bilgiye sahip olmamasının da etkili olduğunu düşünerek, gelecek yıl Sigorta Haftasında ki tanıtım çalışmaları konusuna “evcil hayvanlarının da sigortalandığı” eklenebileceğini söyledi. Evcil Hayan Sigortalarının altı aydan büyük ve on yaştan küçük hayvanlar için ve anlaşmalı veterinerlerin kontrolünden sonra teminat verildiğini söyleyen Korkut, ana teminatların da kazalar, hastalık tedavi masrafları, kaybolmalar, başka hayvanların vereceği zararlar ve evcil hayvanların 3.Şahıslara vereceği zararlar olduğu bilgisini aktardı. Sayın Korkut; evcil hayvanların dışında besi ve çiftlik hayvanlarının da TARSİM (Tarım Sigortaları Merkezi) aracılığı ile ve primin yarısı Devlet tarafından karşılanmak üzere sigortalandığı bilgisini verdi.

İcra Komitesi Başkanı Sayın Levent Korkut; evcil ve diğer hayvan sigortaları ile beraber, diğer sigorta türlerinin prim olarak ucuz ve ekonomik olduğunu belirterek, artan yangın, deprem, sel-su ve trafik kaza riskleri, konut ve iş yerlerinde yaşanabilecek olası riskler açısından sigortanın önemine dikkat çekti.

TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut’a sigortanın ve mesleğimizin önemi adına aktardığı bilgiler için Ekibimiz adına teşekkür ediyor, kendisine ve İcra Komitesine çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla,
ACENTELERİN SESİ EKİBİ