Değerli Meslektaşlarımız,

TOBB SAİK Yönetiminin girişimleri sonucu SBM üzerinden Yangın poliçesi sorgulama imkanı sağlanacaktır. Konu ile ilgili bildirim tüm meslektaşlarımıza aşağıda olduğu şekilde e-mail ile yapılmıştır.

Mesleğimiz ve biz Acenteler adına göreve geldiğinden bu yana çalışmalarını aralıksız sürdüren SAİK Üyelerine şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygılarımızla,
Acentelerin Sesi Ekibi

———————————————————————————-

Değerli Meslektaşımız,

İcra Komitemizin girişimleri neticesinde, 3 Haziran 2022 Cuma gününden itibaren biz sigorta acentelerine SBM sistemleri üzerinden Yangın poliçesi sorgulama imkanı sağlanacaktır. Bu kapsamda, anılan tarihten itibaren “SBM Online” sistemine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra “OVM-Poliçe İşlemleri-Poliçe Sorgula” adımından Yangın Sigortası poliçe sorgusu yapılabilecektir.

Yangın poliçe sorgulamalarında diğer ürünlerin poliçe sorgusunda olduğu gibi acentenin kendi portföyünde olan Yangın poliçe verilerine, tek ve çift parametreli sorgularda açık bir şekilde ulaşabilecek, ancak acente portföyünde olmayan poliçe verileri tek parametreli sorgularda görüntülenemeyecektir.

Çift parametre ile sorgularda ise mevcut maskeleme kuralları uygulanacak olup adres ve iletişim bilgileri kapalı olacaktır.

Önemle duyurulur.

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi