Değerli Meslektaşlarımız;

TOBB-SAİK, Türkiye genelinde Hayat ve BES branşlarında uzmanlaşan sigorta acenteleri ile bir araya geldi. SAİK döneminde ilk defa bu sene hayata geçirilen Hayat ve BES Komisyonu ile gerçekleştirilen önemli toplantıya TSB Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Şenol Şentürk ve İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesini temsilen komite üyeleri de iştirak etmişlerdir.

Toplantı Moderatörlüğünü TOBB SAİK Başkan Yardımcısı Sn. Özgür YILMAZ’ın yaptığı toplantıda BES ve Hayat branşlarındaki toplam üretimler, üretimlerin satış kanalı dağılımları, 2024 yılı hedeflenen rakamlar ve sektörünün genel verileri değerlendirilmiştir. Hayat ve BES komitesinin hazırlamış olduğu belli konu başlıkları ana başlıklar halinde değerlendirilmiş ve hayata geçirilmesi kısa vadede mümkün olabilecek maddeler özelinde ayrıca bir çalışma yapılmasına karar verilmiştir. Söz konusu çalışmanın mümkün olması halinde TSB tarafından da oluşturulacak bir komite ile beraber yürütülmesinin bu alanda bir çok soruna ivedilikle çözüm sunacağı ortaya çıkmıştır.

TOBB SAİK Başkanı Sn. Levent KORKUT’un Sigortacılık sektöründe ciddi bir prim üretimi olan Hayat ve BES branşlarının TOBB-SAİK in alt komisyonu ile büyük bir hassasiyetle değerlendirmeye alınacağını dile getirmesi, sektör adına oldukça sevindirici bir adım.

Böylesi verimli ve güzel bir çalışmaya vesile oldukları için TOBB-SAİK yönetim kurulunu kutlar, bu önemli toplantıda bulunarak değerli görüşlerini belirten tüm katılımcılara sektörümüz adına teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,
Acentelerin Sesi Ekibi.