Değerli Meslektaşlarımız ;

27 Eylül 2023 tarihinde Adana Sanayi ve Adana Ticaret Odalarının organizasyonu ve Sigortacılık Haftası nedeniyle “Sanayici ve Kobi Gözüyle Deprem Sigortası” ve “Kahramanmaraş Depreminin Sigortacılık Sektörüne Etkileri” başlıklı paneller düzenlenmiştir. Söz konusu panellere SEDDK Başkanı M.Akif EROĞLU, TSB Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Yavuz Ölken, TSB Genel Sekreteri Sn. Özgür OBALI, SAİK Başkanı Sn. Levent KORKUT,SEİK Başkanı Ahmet Nedim ERDEM ,Sigorta ve Reasürans Brokerları Derneği Başkan Yrd. Sn. Tarık SERPİL iştirak etmişlerdir.

Panellerde ülkemizin ağırlıklı risk faktörleri değerlendirilmiş bu gibi riskler karşısında sigorta poliçelerinin nasıl yapılması gerektiği tartışılmıştır. Ayrıca teminat verilmeyen riskler ile ilgili planlanan çalışmalar ve 2024 yılı prim revizyonları da gündeme alınmıştır.
Sigorta Acentelerini temsilen ilgili toplantıya panelist olarak katılan Sn. Levent KORKUT Kahramanmaraş merkezli depremin yıkıcı etkileri sonrasında deprem bölgesindeki sigorta çalışmalarından bahsetmiş ve hali hazırda ilgili bölgede destek çalışmalarının devam ettiğini belirtmiştir.

Böylesi büyük risklerin bir daha meydana gelmemesini temenni ederek yaşanan bu acı tecrübede sigorta sektörü olarak yaraların sarılması adına emek veren değerli başkanımız Sn. Levent KORKUT ve değerli SAİK yönetimi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

ACENTELERİN SESİ EKİBİ