Değerli Meslektaşlar,

TOBB SAİK Yöneticileri 19 Aralık 2019 tarihinde İstanbul’da SBM (Sigorta Bilgi Merkezi) yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştirmiştir. Toplantıya SEİK (Sigorta Eksperleri İcra Komitesi) yöneticileri de katılmışlar. Toplantıda konuşulan konuları kısa başlıklarla sizlerle paylaşıyoruz.

-SAİK Yöneticileri, SBM Sistemlerinde olan ve hatalı işlemlere yönelik bazı aksaklıkları Kurum yöneticilerine iletmişler ve düzeltilmesini talep etmişler. Sistemdeki bu aksamalara dair olarak Kurum tarafından gerekli düzeltmeler yapılacakmış.

-SAİK Yöneticileri Acenteler lehine olabilecek bazı düzenleme ve iyileştirmeleri de talep ederek Kurum yöneticilerine iletmişler.

-Sigorta Şirketlerinin Web servis hizmetlerinin yazılım şirketleri veya farklı yazılımlar aracılığı ile, Sigorta yetkisi olmayan Kurum ve kişilerce kullanılmasının önüne geçmek için yeni tedbirler alınıp, uygulamalar gerçekleştirilecekmiş. Özellikle robot yazılımlarla gerçekleşen usulsüz ve kanunsuz kullanımların en kısa sürede önüne geçilecekmiş.

Biz Acenteler adına aralıksız olarak çalışmalarını sürdüren TOBB SAİK Yönetimine Ekibimiz adına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz…

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ