Değerli Meslektaşlarımız,

TOBB – SAİK Yönetim Kurulu Kasım ayı olağan toplantısını dün TOBB Levent binasında gerçekleştirmiştir. SEDDK, TSB ve SBM ziyaretleri sonrası yoğun gündem maddeleri ile bir araya gelen SAİK Yönetim Kurulu üyeleri bir çok konu üzerinde değerlendirmelerde bulunmuştur.

Özellikle son dönemde SEGEM’ e ulaşmakta sorun yaşayan sigorta acentelerinin sorunları görüşülmüş ve ulaşamayan acentelere SAİK Yönetim Kurulu üyelerinin destek vermesinin planlandığı bilgisi alınmıştır.

Şubelerin mevzuata uygun şekilde çalışmasının önemine her zaman değinen SAİK Yönetim Kurulunun Şube müdürlerinin tescili ile ilgili, tescilini tamamlamamış şubelerin kapatılması yönünde karar vererek süreci başlatacağı yönünde duyum alınmıştır.

Uzun zamandır Hayat ve BES alanında çalışan sigorta acentelerinin sorunlarına da ağırlık veren icra komitesi bu alanda uzman acentelerden oluşan bir komisyon kuracağı yine paylaşılan bilgiler arasındadır.

2023 yılı bitmeden yapılması planlanan Büyük Acente Kurultayının da Aralık ayı içerisinde Ankara da yapılacağı bilgisi alınmıştır.

Yoğun Kasım ayını geride bırakan SAİK Yönetim Kurulunu emeklerinden dolayı kutluyor ve mesleğimiz adına attıkları her adımdan dolayı kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bilgilerinize ,
Acentelerin Sesi Ekibi.