Değerli Meslektaşlar

SAİK Yönetimi 9 Mayıs tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılan Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri İle Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik ile ilgili istişarelerde bulunmak üzere 12 Mayıs tarihinde Sigorta Sektör Meclisi Üyeleri ile video konferans aracılığı toplantı gerçekleştirmiştir.

Sigorta Sektör Meclisi Başkanı Sayın Yavuz Özçağın başkanlığında yapılan toplantının ana gündem maddesi olan Yönetmelik ile ilgili görüş ve çalışmaları hakkında İcra Komitesi Başkanı Sayın Levent Korkut, Sigorta Sektör Meclisi Üyelerine bilgi aktarmıştır. Sayın Levent Korkut’un konuşmasının ardından söz alan Meclis Üyeleri öncelikle yönetmeliğin iptal edilmesi için hukuki süreç başlatma kararı için İcra Komitesine üyelerine teşekkür ederek tüm süreçlerde tam desteklerini belirtmişlerdir.

 

 

Söz alan Meclis Üyeleri yönetmeliğin bir çok maddesinin Acentelerin mesleki geleceği ve gelirleri açısından kabul edilemez olduğunu ve yönetmeliğin iptali için çok yönlü mücadeleye hazır olduklarını da belirterek iptale yönelik olarak hukuki sürece taşıyan İcra Komitesine tam yetki verdiklerini iletmişlerdir.
Sektör Meclisi Üyelerinin ardından diğer İcra komite üyeleri de Yönetmelik ile ilgili görüşleri ve önümüzdeki yakın dönemde alınacak aksiyonlar konusunda da bilgi aktararak, Meclis Üyelerinden gelen soruları da yanıtlamışlardır.

 

 

Tüm Sigorta Acenteleri tarafından tepki ile karşılanan ve kabul edilemez bulunan “Sigortacılık kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine yapılan Sigorta Sözleşmeleri ile Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmeliğine ” itirazlarını kamu yöneticilerine ileten, duruma göre de yönetmeliğin iptali için hukuki sürece hazır olan İcra Komitesi üyelerine ve İcra Komitesinin yanında yek vücut duran Sigorta Sektör Meclisi Üyelerine, Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ