Değerli Meslektaşlar

TOBB SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi) Yönetimi 24 Ocak 2020 Cuma günü Elazığ’da gerçekleşen deprem nedeni ile deprem bölgesinde bulunan meslektaşlarımızın işlerinde yaşadıkları zorlukları bir nebze kolaylaştırabilmek adına ELAZIĞ Deprem Bölgesinde STATIK IP uygulamasına ara verilmesine karar almıştır. TOBB SAİK tarafından acentelere gönderilen bilgi mesajı aşağıdaki şekildedir.

Değerli Meslektaşımız,

24 Ocak 2020 Cuma günü gerçekleşen deprem dolayısıyla Elazığ’da alt yapının bozulması nedeniyle, statik IP kullanımında yaşanan sorun İcra Komitemize iletilmiştir. Bu çerçevede, Elazığ ili Merkez ilçede statik IP kullanım zorunluluğunun geçici süreliğine kaldırılmasını teminen Hazine ve Maliye Bakanlığı nezdinde girişimde bulunulmuş olup, 31.01.2020 tarihi (bugün) itibariyle Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi uygulamaları için 28.02.2020 tarihine kadar statik IP adresi kullanımı zorunluluğu kaldırılacaktır.

Ayrıca, sigorta şirketleri tarafından da statik IP kullanımı zorunluluğunun kaldırılmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Saygılarımızla,
TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi

Göreve geldiğinden bugüne biz Acentelerin sorunlarının çözümü ve Acenteleri koruma amaçlı çalışmaları sürdüren TOBB SAİK Yönetimini bir kez daha kutluyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ