Değerli Meslektaşlarımız,

Yaşanılan salgının yayılımını engellemek amacıyla 29 Nisan – 17 Mayıs 2021 tarihleri arasında tüm ülke geneli için alınan tam kapanma kararı sonrası meslektaşlarımızdan gelen talepler ve Acentelerin işlerinin aksamaması adına yasak kapsamından muaf sayılmamız için gerekli çalışma ve girişimler geçen hafta SAİK Yönetimi tarafından başlatılmıştı.

TOBB Başkanımız ve SAİK Başkanımızın girişimleri ile İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu’ya iletilen talebimiz kabul görmüş olup, kapanma süresince iş akışlarımızdaki süreci yönetebilmemiz adına, acente ( Personel / Şirket Sahibi ) meslektaşlarımıza sokağa çıkma ( evden işe – işten eve ) izni verilmiştir.

Acente meslektaşlarımız personelleri için e-devlet üzerinden kendileri için de yine e-devlet kanalıyla firma ve isim bilgilerinin olduğu görev belgesi çıkartarak çalışma izni alabileceklerdir.

Bu izinle sosyal mesafe, hijyen ve maske kurallarına riayet ederek iş akışlarınızı yöneteceğinize olan inancımız tamdır. Lütfen gerekmedikçe evlerinizden çıkmayınız.

Not: Bu izin evinizden işinize, işinizden evinize gidebilmeniz için verilmekte olup, farklı lokasyonlarda bulunmanız durumunda cezai müeyide ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
Acente meslektaşlarımız kendileri ve personelleri için e-devlet kanalıyla gerekli izin belgelerini temin edebilirler. E-devlet haricindeki tüm belgeler geçersizdir.

Göreve geldiği günden bu yana biz Acenteler adına aralıksız olarak çalışmalarını sürdüren SAİK Yönetimine bu konuda da meslektaşlarımıza sağladıkları destek için ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla,
Acentelerin Sesi Ekibi