Değerli Meslektaşlar,

Yaşanılan salgın sürecinde bizler mesleki açıdan en önemli konularından birine dair de iyi haberler duymaktan dolayı mutluyuz. Özel sağlık sigortalarında salgın hastalıklara dair tedavi süreçlerinin kapsam dışında olması malumunuzdu. İşte bu kapsam dışı durumun TOBB SAİK Yönetiminin de bir çok kanaldan görüşme ve girişimleri, beraberinde Sigorta Şirketlerinin olaya olumlu bakış açıları ile aldıkları kararlar ile çözülmeye başladığı haberlerini almaya başladık.

Geçen hafta Acıbadem Sigorta, bugün ise önce Allianz Sigorta, ardından Anadolu Sigorta ve Sompo Sigorta da bu masrafları ödeyeceğini Acentelere ve müşterilerine duyurmaya başladı. Diğer şirketler nezdinde girişimler devam etmekte olup, olumlu kararları diğer şirketlerin de almasını beklemekteyiz.

Bu kararların alınması adına emek sarf eden TOBB SAİK Yöneticilerini ve müşteri/Acente mağduriyetlerini önlemek, sektöre duyulan güveni bozmamak adına ilgili kararları alan Sigorta Şirketleri Yönetimlerine, 30 Mart tarihinde Bloomberg TV Kanalında düzenlediği programda SAİK Başkanımızın konuşmasına yer ayıran Sayın Güzem Yılmaz’a Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

Bilginize sunuyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ