Değerli Meslektaşlar,

Biz Sigorta Acentelerini yakından ilgilendiren bir konuda dün Hazine Bakanlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından bir genelge yayınlandı. Bakanlık adına Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet Genç imzalı olarak yayınlanan yazı ile, Sigorta Acentelerinin son zamanlarda çok şikayetçi olduğu ve mağdur edildiği bir konu çözüme kavuşmuş olacak.

TOBB SAİK Yönetimi geçen yıldan bu yana Acenteler tarafından iletilen ve Üçüncü Kişilerin kredi kartları ile yapılan Trafik poliçelerinin sonrasında Banka aranarak tahsilatının iptal edilmesi ve ardından Sigorta Şirketinin de tahsilatı iade ederek Acenteden tahsil ettiği ile ilgili olarak çok sayıda şikayet ve mağdur edilme bilgisi üzerine Kamu nezdinde çalışmalar başlattı ve sorunun çözümü adına talepte bulundu. İcra Komitesinin talebini uygun bulan Bakanlık yetkilileri de sorunun çözümü adına ilgili genelge değişikliğini dün itibariyle yapmış olup, söz konusu genelge ve detayları ektedir. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bilginize sunuyor ve önemli bir sorunun daha çözümünü sağlayan Hazine Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet Genç Beye ve TOBB SAİK Yönetimine Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla,
ACENTELERİN SESİ EKİBİ