Değerli Meslektaşlar,

TOBB Yönetimi, TOBB SAİK Yönetimi, NN Emeklilik Sigorta Şirketi ve Swiss Re iş birliği ile gerçekleşecek ve biz Acenteleri yakından ilgilendiren bir projenin tanıtım toplantısı 28 Ocak 2020 tarihinde İstanbul’da TOBB Binasında yapıldı.

Toplantıya TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Başkan Yardımcısı Sayın Tamer Kıran, TOBB SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut ve İcra Komitesi Üyeleri, proje ortağı Sigorta Şirketlerinin yöneticileri, TOBB Sigorta Acenteleri İstanbul İl Delegeleri, İstanbul Ticaret Odası Sigorta Meslek Komitesi Üyeleri ve Sigorta basınının temsilcileri katıldılar.

TOBB Ve NN Hayat ve Emeklilik Şirketinin gerçekleştirdiği işbirliği ile TOBB’un tüm üyelerine yönelik olarak özel bir TSS (Tamamlayıcı Sağlık Sigortası) hazırlandı. Hazırlanan ürünün sadece ilgili sigorta şirketlerinin Acenteleri tarafından satılmasının dışında, Şirketin temsilcisi olmayan diğer tüm Acentelerin de ürünü müşterilere sunabilmesi adına da TOBB SAİK Yönetiminin girişimleri ile tüm Acentelerin kolay ve çabuk işlemlerle NN Hayat ve Emeklilik Şirketinin Acenteliğini alabilmenin yolu açıldı.

Açılış konuşmasını yapan TOBB Başkanı Sayın Rıfat Hisarcıklıoğlu ‘nu konuşmasından derlediklerimiz aşağıda şekildedir.

– İnsan hayatındaki en önemli olgunun sağlık olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, bu anlamda hem özel sağlık sigortalarının hem de Tamamlayıcı Sağlık Sigortalarının önemine değindi. Yapılan anlaşma ile Ülkemizin 81 İli ve yüzlerce İlçesindeki yaklaşık bir buçuk milyon TOBB Üyesine 570 Sağlık kurumunda geçerli bu ürünün indirimli fiyatlarla sunulacağını söyledi. TOBB SAİK Yöneticilerinin çabaları ile de bu ürünü yaklaşık on altı bin civarındaki Sigorta Acentelerinin satabilmesine de imkan sağlandığını bildirerek, SAİK Başkanı Levent Korkut ve İcra Komitesi Üyelerine teşekkürlerini iletti.

TOBB Başkanından sonra konuşan SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut’un konuşmasından derlediklerimizi de kısaca sizlerle paylaşıyoruz.

– Sözlerine geçen hafta Cuma günü Elazığ merkezli yaşanan ve çevre İlleri de etkileyen depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifa dileklerini ileterek başlayan Sayın Korkut; Bu deprem de göstermiştir ki deprem, sel ve benzer büyük felaketlerle mücadele edebilmek için sigorta sistemi son derece önemli. Sigortanın sağlayacağı koruma, felaketten etkilenen insanlarının yaralarının sarılmasına, mal kayıplarının giderilerek normal yaşantılarına dönebilmesine imkan sağladığını söyledi. Bu nedenle de Ülkemiz sigortacılığının gelişimi ve yaygınlaştırılması hepimizin öncelikli sorumluluğudur. Bizler bu sorumluluk bilinci ile vatandaşlarımızın sigortaya erişimi, doğru ürünü uygun bir şekil de alabilmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmalıyız.

Değerli Katılımcılar,

Bugün burada, ülkemiz sigortacılığının gelişimi için önemli bir projenin lansmanını gerçekleştiriyoruz. 2019 yılında 6 milyar 665 milyon özel sağlık sigortası, 996 milyon civarında da tamamlayıcı sağlık sigortası primi üretildi. Tamamlayıcı sağlık üretiminin yüzde 57.6’sını biz acenteler gerçekleştirdi. Ancak, bu rakamlar, ülkemizin gerçek potansiyelini yansıtmıyor. Sağlık Sigortaları konusunda müthiş bir potansiyelimiz var. Bu potansiyeli değerlendirmek için bugün burada önemli bir adım atıyoruz. NN Hayat tarafından TOBB, Oda ve Borsa mensupları için geliştirilen tamamlayıcı sağlık sigortası projesi, sadece ülkemiz sigortacılık sektörüne, acentelere değil, aynı zamanda sağlık sektörüne de katkı sağlayacak. Bugüne kadar tamamlayıcı sağlık sigortası ile tanışmamış pek çok insanı, tamamlayıcı sağlık sigortası ile tanıştıracak, özel sigortasının konforundan faydalanmasını sağlayacak.

İcra Komitesi olarak bizler, bu ürünün geliştirilmesi sürecinde NN Hayat Sigortaya yardımcı olduk, hiç de bir karşılık beklemedik. Tek bir şartımız oldu. Dedik ki, biz 16.000 acentenin İcra Komitesiyiz. 16.000 acenteden isteyen bu ürünü satabilsin. Teşekkür ediyoruz NN Hayat ve Emeklilik Yöneticileri bu talebimizi kabul etti. Levhaya kayıtlı, talep eden her acente bu ürünü satabilecek ve Projeye dahil olabilecek.

Sayın Korkut’tan sonra ise proje ortağı NN Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Sayın D.Marius Popescu ve Swiss RE Direktörü Sayın Marc Hartenbach konuşmalarını yaptılar.

Konuşmaların ardından yapılan iş birliği sözleşmesi ilgili yetkililerce imzalandı.

Hayata geçirilen bu projenin sektörel ve Acentelerin pazar payını, üretimini arttırması açısından çok değerli ve önemli buluyor ve hazırlanan ürünün tüm Sigorta Acenteleri tarafından satılabilmesinin yolunu açan SAİK Yöneticilerini kutluyor, anlaşmanın hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ