Değerli Meslektaşlar,

TOBB SAİK Üyesi meslektaşımız Sayın Özgür Yılmaz, 16 Mart 2020 tarihinde Afyon Kanal 3 Televizyon kanalı canlı yayında “Sigorta Gündemi” isimli programa telefon bağlantısı ile katılarak sektörel ve biz Acenteleri yakından ilgilendiren konulara dair çalışma ve görüşlerini aktarmıştır. İzlediğimiz programdan derlediğimiz kısa konu başlıklarını ve programın linkini aşağıda sizlerle de paylaşıyoruz.

-Trafik Sigorta branşında ki sorunlar, bu branşta ki temel sorunların giderilmesi adına tüm şirketlerin tek fiyat uygulamasının sağlanması ve iptaller dolasıyla Acentelerin yaşadığı komisyon kayıplarını önlemek adına çözüm öneri ve çalışmaları.

-Yasalara aykırı şekilde Trafik branşında araç kod usulsüzlükleri yapanlara karşı alınan önlemler, bu bağlamda Sigorta Şirketleri ile birlikte yapılan çalışmalar ve bu Acentelere yönelik verilen fesih ve meslekten men cezaları konusu.

-Yaşanılan virüs salgını sonrası SAİK Yönetimi olarak karar alarak, Acenteleri olası risklere karşı korumak amacı ile kanunen zorunlu olan Statik IP uygulamasının on beş gün süre ile kaldırılması kararı ve detayları.

Sayın Özgür Yılmaz’a ve program yapımcısı meslektaşlarımız Bekir Erdem ve Durmuş Gümüş’e Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ