Değerli Meslektaşlar,

TOBB SAİK Yöneticiler i 18 Aralık 2020 tarihinde SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) yöneticileri ile bir toplantı gerçekleştirmiştir.

Toplantıda konuşulan konuları kısa başlıklarla sizlerle paylaşıyoruz.

-SAİK Yöneticileri, SBM Sistemlerinde olan ve hatalı işlemlere yönelik bazı aksaklıkları Kurum yöneticilerine iletmiş ve düzeltilmesi talep edilmiştir.

-SAİK Yöneticileri Acentelerin SBM sistemlerinden eriştikleri verilere ilave olarak ortak veri modelinden de faklı branşlarda “kendi acenteliklerine ait olan poliçeler ile alakalı”veri alabilmesi için düzenleme talep edilmiştir.

– Sigorta Acentelerin bilhassa pandemi nedeni ile evden çalışmaya geçilmesi ile birlikte kullanımı artan çesitli mobil vb. Uygulamalar üzerinden müşterilerine ve acenteliklerine ait Ekran Şifreleri, kredi kartı bilgileri gibi önemli verilerin elegeçirildiğini bu konuda çok dikkatli olunması gerektiği görüşülmüştür.

-Sigorta Şirketlerinin Web servis hizmetlerinin yazılım şirketleri veya farklı yazılımlar aracılığı ile, Sigorta yetkisi olmayan Kurum ve kişilerce kullanılmasının önüne geçmek için yeni tedbirler alınması konusunda istişarelerde bulunulmuştur.

Biz Acenteler adına aralıksız olarak çalışmalarını sürdüren TOBB SAİK Yönetimine Ekibimiz adına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz…

Saygılarımızla,
Acentelerin Sesi Ekibi