Değerli Meslektaşlar

TOBB SAİK Yönetimi Nisan ayı olağan toplantısını 28 Nisan 2020 tarihinde telekonferans yöntemi ile gerçekleştirmiştir. Tam katılım ile gerçekleşen toplantıda ana gündem konusu Covid 19 kaynaklı salgın süreci ve sürece dair mesleki konular olmuştur. Toplantıya dair diğer konuları da kısa başlıklar olarak sizlerle aşağıda paylaşıyoruz.

-TOBB, Denizbank ve Kredi Garanti Fonu (KGF) iş birliğiyle hayata geçirilen “TOBB Nefes Kredisi”nden tüm Acentelerin yararlanmasının sağlanması konusu değerlendirilmiştir.

-TUVTURK önlerinde halen bulunmaya devam eden kabinler ve Kiokslar konusunda yapılması gerekenler üzerine görüşler belirtilmiştir.

-Trafik branşında salgın sürecinde daha kaotik hal alan Şirketler arasında ki fiyat farklılıkları, Trafik Poliçesinde TEK FİYAT uygulaması ile Trafik sigortası Komisyonlarına dair yapılan çalışmalar istişare edilmiştir.

-Salgın sürecinde gelirleri azalan Sigorta Acentelerinin Trafik branşında ki komisyonlarının eski yıllarda ki seviyelerine yükseltilmesi adına farklı kurumlar nezdinde sürdürülen çalışmalar istişare edilmiştir.

-Daha önceki süreçte yapılan şikayetler sonrası hazırlanan müfettiş raporları doğrultusunda usulsüz ve kanunlara aykırı çalışmaları tespit edilen Acentelere, kınama, uyarma ve meslekten men cezaları kararı alınmıştır.

Yaşadığımız salgın sürecinin zorluklarına rağmen biz Acenteler ve sorunlarına çözümler adına aralıksız olarak çalışmalarını sürdüren İcra Komitesi Yönetimine Ekibimiz adına teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ