Değerli Meslektaşlarımız,

TOBB SAİK Yönetimi 43. aylık olağan toplantısını 25 Mart 20222 tarihinde gerçekleştirdi.

TOBB İstanbul binasında yapılan toplantıda görüşülen konuları özet halinde aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Göreve geldiğinden bu yana mesleğimiz adına çalışmalarını aralıksız devam ettiren İcra Komitesi üyelerine Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

TSB Yönetimi ile ortaklaşa yürütülen Acentelere yönelik olarak verilmesi planlanan, mesleki ve diğer genel konu eğitimlerinde ki çalışmalar değerlendirilmiştir.

Pandemi sürecinin yavaşlaması ile beraber olası gelişmeler ele alınmıştır.

Bu doğrultuda pandemi nedeniyle yaklaşık olarak iki yıldır devam eden Statik IP Uygulamasının kaldırılması konusu görüşülmüştür.

Uygulamanın kaldırılmasının getirdiği olası riskler ve dolandırıcılık olaylarının artması nedeniyle Haziran sonundan itibaren tekrar uygulamanın getirilmesi için çalışmalara başlanılması kararı alınmıştır.

Gelen müfettiş raporları doğrultusunda kanun ve yönetmeliklere aykırı davrana Acenteler hakkında uyarı, kınama ve bazı Acenteler için de meslekten men kararları alınmıştır.

Sorunların çözümü ve planlanan diğer gelişmeler adına SEDDK ve Kamu yöneticileri nezdinde ki konular görüşülmüştür.

Özellikle Acenteler adına yapılan taleplere SEDDK ve TSB nezdinde olumlu çözümler için çalışmalar yoğunlaştırılacaktır.

25 Mart 2022 Tarihinde İstanbul Ticaret Odasında yapılacak toplantıya SEDDK ve TSB Yöneticileri de katılacağı için bu talep ve konuların orada da güçlü bir şekilde anlatılmasına karar verilmiştir.

Bilgilerinize sunuyoruz.

Saygılarımızla,
Acentelerin Sesi Ekibi