Değerli Meslektaşlarımız,

TOBB SAİK Yönetimi 36. Aylık olağan toplantısını COVID 19 önlemleri çerçevesinde 18 Ağustos 2021 tarihinde Video konferans yöntemi ile gerçekleştirmiştir.

Toplantıda görüşülen konulara dair kısa bilgilendirmeleri aşağıda sizlerle de paylaşıyor, SAİK Yönetimine mesleğimiz ve biz Acenteler adına yaptığı özverili çalışmaları için ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

*31 Ağustos 2021 tarihine kadar uzatılan ve geçici olarak Statik ip uygulanmaması konusu gündemin ilk konusu olup, bu konudaki karar önümüzdeki hafta acentelere duyurulacak.

*TOBB SAİK Yönetiminin göreve geldiği günden bu güne yaptığı faaliyet ve icraatlara yönelik geniş kapsamlı “Faaliyet Raporu“ nun son şekli verilmiş olup, Ağustos ayı içinde acentelere dağıtım yapılacaktır.

*Yapılan şikayet ve suç duyuruları sonrası hazırlanan raporlar doğrultusunda 2 Acenteye Kınama, 4 Acenteye Uyarı, 1 acenteye Meslekten men ve 1 Acenteye İkaz cezalarının verilmesine karar verilmiştir. Ayrıca Cumhuriyet Savcılığına da 3 dosya iletilerek suç duyurusunda bulunulması kararlaştırılmıştır.

*Acentelere zoom üzerinden kvvk eğitiminin eylül ayı içinde yapılması için çalışmalar başlatılmıştır.

Bilginize sunuyor ve göreve geldiğinden bu yana biz Acenteler adına aralıksız olarak çalışmalarını sürdüren İcra Komitemize Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla.
Acentelerin Sesi Ekibi