Değerli Meslektaşlarımız,

TOBB SAİK Yönetimi daha önce bildirildiği üzere 10 Aralık 2019 tarihinde geçişi planlanan İki Faktörlü doğrulama sistemine geçişi erteleme kararı almıştır. Yılın son dönemleri olması nedeni ile poliçe yenilemelerinin yoğun olduğu bir dönem olması ve bu süreçte Acente Meslektaşlarımızın yeni sisteme entegrasyonda yaşayabilecekleri sorunların iş kayıplarına neden olacağı düşüncesi ile İki Faktörlü Doğrulama Sistemine geçişin kısa süreli ertelenmesine karar alınmıştır.

Buna ilişkin aşağıda detayları bulunan bildirim SAİK tarafından acente meslektaşlarımıza iletilmiştir.

“Değerli Meslektaşımız,
Bilindiği üzere Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) tarafından 10 Aralık 2019 tarihinde (bugün) 2 Faktörlü Doğrulama uygulamasına geçiş yapılacağı açıklanmıştır. Diğer yandan, yıl sonu nedeni ile iş yükümüzün yüksek olması ve geçiş sürecinde yaşanılabilecek olası aksaklıkların engellenmesini teminen söz konusu uygulamaya geçiş süresi İcra Komitemizin girişimleri ile kısa süreliğine uzatılmıştır.
Bununla birlikte, henüz kendisinin ve teknik personellerinin cep telefonu numarasını SBM sistemlerinde tanımlamayan meslektaşlarımızın ivedilikle telefon numaralarını tanımlamaları gerekmektedir.
Önemle duyurulur.
TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi
Notlar:
1-Tanımlama için https://online.sbm.org.tr/sbm-admin/cweb/public/home.sbm linkinden admin kullanıcı (sbm_LEVHA KAYIT NO) ile sisteme giriş yapılmalıdır.
2-Kullanım Kılavuzları ile Sıkça Sorulan Sorulara (Şifrematik ile ilgili klavuza buradan / Kurum Admin yetkisi ile ilgili klavuza buradan / Sıkça sorulan sorulara buradan erişebilirsiniz. Toplu halde ZIP olarak indirmek için buraya tıklayınız.
3-2 Faktörlü doğrulama uygulaması kapsamında kullandığınız mobil cihazlarınızın İOS için versiyon 10.0, Android için versiyon 4.4 üzeri olması gerekmektedir.
4-İhtiyaç olması halinde 0850 277 60 60 numaralı SBM Çağrı Merkezinden destek alabilirsiniz.”

Mesleğimizin gelişimi ve sorunlarının çözümü adına göreve geldiğinden bu yana aralıksız çalışmalarını sürdüren SAİK Başkan ve yönetimine Ekibimiz adına teşekkür ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla,
ACENTELERİN SESİ EKİBİ