Değerli Meslektaşlarımız,

Acentelerin Sesi Ekibi olarak “Global olarak da en önemli dağıtım kanalımız acentedir” diyen Tolga Gürkan a teşekkür ederiz.

Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan, Sigorta Ekranı Youtube kanalında canlı yayınlanan “Allianz Türkiye 100 yaşında” isimli programda Can Kantar ve Damla Özafşar’a açıklamalarda bulundu. Acenteleriyle sürekli iletişim halinde olduklarını söyleyen Gürkan, “Acentelerimizle yakından görüşüyoruz, istişarelerde bulunuyoruz. Tüm kriz dönemlerinde hep beraberdik. Birbirimize destek olduk ve tabii ki sigortalılarımızın sürekli yanında olduk, onları destekledik. Allianz olarak şunu söylüyoruz. Her zaman Allianz’ın en önemli dağıtım kanalı acentelerdir. Bu sadece Türkiye’de değil tüm dünyada böyle. Çünkü Allianz Grup olarak da acentelerimizin müşterilerine verdiği hizmetin yani danışmanlık hizmetinin çok net farkında” dedi.

BUNUN ÇOK NET FARKINDAYIZ

Sigortanın basit bir ürün olmadığını vurgulayan Gürkan, “Sattığımız en önemli ürünler gerçekten kişiye özel olduğu için o kişinin tanınması gerekiyor. Onun ihtiyaçlarının karşılaması gerekiyor. Bunu da en iyi bilebilecek kişiler acentelerdir. Bu işin uzmanı olan acentelerimiz sağlık olsun, ticari olsun, kasko sigortası olsun, müşterilere en doğru korumayı en doğru şekilde sunabilecek kurumlar acentelerdir. Bunun çok net farkındayız ve her zaman ifade ediyoruz. Tüm bu kriz süreçlerinde de zaten hep beraber el ele, omuz omuza bu süreçleri atlatıyoruz” diye konuştu.

YENİ HİZMETLERİMİZ OLACAK

Gürkan, “Bizim amacımız acentelerimizin hayatını sürekli daha da kolaylaştırmak. Yaptığımız otomasyon projeleri veya sunduğumuz hizmetlerle acentelerimizin iş potansiyellerini artırmak istiyoruz. Bu sene yeni acentelerimiz için birtakım yeni hizmetlerimizin olacağını da duyurduk. Bunlarla beraber acentelerimizin iş potansiyellerini daha da büyütmek ve geliştirmek istiyoruz. Hedefimiz her zaman bu” açıklamasını yaptı.

100 YIL DİLE KOLAY

Allianz’ın Türkiye’deki 100. Yılıyla ilgili de açıklamalar yapan Gürkan şunları söyledi: “Şark sigorta ile başlayan Allianz ile devam eden 100 yıllık bir yolculuk. Ama bu kurum aynı kurum… Kurumun kültürü aynı, yaptıkları, ekonomide oynadığı rol, verdiği destekler onun tarihi. Biz bununla gurur duyuyoruz. Bunu yansıtmaya çalışıyoruz. Ülkenin ekonomik ve sosyal gelişiminde her anlamda son yüzyılında çok önemli bir rol oynamış bir kurum. 100 yıl dile kolay. Türkiye’de 100 yıllık çok fazla kurum yok. Bu yolculuğa Allianz markasıyla daha nice yüzyıllar devam edeceğiz diye umuyoruz. Planlarımız bu yönde. 100. yıla özel tabii ki etkinliklerimiz olacak ama bizim yolculuğumuz 95. veya 96. yılda nasılsa 100. yılda da aynı.”

BAŞARIYLA DOLU BİR YIL

Her zaman güvenilir ve sürdürülebilir olduklarını altını çizen Gürkan, “Çok iyi hizmet veren, her zaman sigortalıların yanında olarak ‘Allianz seninle’ diyen bir kurumuz. Hizmet çıtamızı her sene daha da yukarıya taşımaya çalışıyoruz. Tüm ekip arkadaşlarımla, tüm dağıtım kanallarımızla beraber verdiğimiz hizmeti daha da öteye taşımak için kolları sıvadık. 2023 yılının da aynı şekilde başarılarla dolu olmasını diliyorum. Buradan da anlatıyorum, dağıtım kanallarımıza da çok teşekkür ediyorum. Gerçekten yaşanan zorluklar sadece sigorta şirketlerinin zorlukları değil. Dağıtım kanallarımız bu zorluğu sahada çok daha fazla yaşıyor. El birliği ile omuz omuza bu süreçleri atlatacağız ve daha nice başarılar elde edeceğimize eminim” diye konuştu.

Sigorta Ekranı’nda yer alan yayını linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

Acentelerin Sesi Ekibi olarak Acente Dostu Allianz Türkiye CEO’su Tolga Gürkan a teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,