Değerli Meslektaşlarımız,

14.03.2024 günü İTO Eminönü merkez binada düzenlenen İTO Meclis toplantısına bugün T.C. İçişleri Bakanı Sn. Ali YERLİKAYA katılım gösterdi.

İTO Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Şekib Avdagiç’ in moderatörlüğünü yaptığı toplantıya tüm meslek komitelerinin meclis üyeleri yoğun bir şekilde katılım gösterdiler.

İlgili toplantıda İTO Sigortacılık Meslek Komitesi başkanımız Sn. Özgür YILMAZ’ın  ve İTO Sigortacılık Meslek Komitesi Meclis Üyesi ve aynı zamanda TOBB-SAİK Başkanımız Sn. Levent KORKUT’ unda aşağıdaki mesleki sorunlarımızı İçişleri Bakanı Sn. Ali YERLİKAYA’ ya iletme imkanları oldu.

Bakana iletilen konular arasında ;

Sigorta acentelerinin belediye iş yeri açma ruhsatından muaf tutulması

Aracın tam tipini belirten kodların ruhsatta yer alan qr koda eklenmesi

Trafik sigortalarında devir zeyili uygulamasının gerekliliği

50 cc ve altı motorlu bisikletlere trafik sigortası zorunluluğunun getirilmesi

Trafik sigortası bulunmayan araçların tespit edilerek belirli bir süre verilmesi aksi takdirde cezai işleme tabi olmaları

Gerek 29 Şubat tarihinde düzenlenen Ekonomik Şura da gerekse İTO Meclis toplantısında değerli bakanlarımıza karşı mesleki sorunlarımızı çözüm önerileri ile birlikte sunan değerli TOBB-SAİK Başkanımız Sn. Levent KORKUT ve İTO Sigortacılık Meslek Komitesi başkanımız ve aynı zamanda TOBB-SAİK Başkan yardımcımız Sn. Özgür YILMAZ’ a teşekkürlerimizi sunarız.

Acentelerin Sesi Ekibi.