Değerli Meslektaşlarımız

Özellikle son bir kaç haftadır daha da kötüleşen Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında poliçe üretme sorununa dair TOBB SAİK Yönetimimiz hafta sonu olmasına rağmen yeni SEDDK Başkanı ile yoğun iletişimde bulunmuştur.

Bu iletişimle aktarılan sorunlar ve Sigorta Şirketlerinin kanun ve yönetmeliklere aykırı olarak çıkardıkları engelleri önlemek amacıyla SEDDK Yonetimi de acil aksiyonlar almaya karar vermiştir. Yapılan görüşmelere dair gece saatlerinde İcra Komitemiz tarafından Acentelere iletilen bilgilendirme mailini de aşağıda sizlerle paylaşıyor ve İcra Komitesi üyelerine ekibimiz ve Acenteler adına teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla
Acentelerin Sesi Ekibi

—————————————————————————————-

Konu : Önemli Duyuru: Trafik Sigortası Prim Tahsilatı

Mesaj:

Değerli Meslektaşımız,

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında (Trafik Sigortası) kredi kartı ile prim tahsilatı yapılamadığı hususunda İcra Komitemize meslektaşlarımız tarafından yoğun bir şekilde bildirim gelmiştir.

Bu kapsamda, SEDDK Başkanlığı ile yapılan görüşmede 25 Temmuz 2022 Pazartesi günü sorunun giderileceği ve kredi kartı ile prim tahsilatının mümkün olacağı bildirilmiştir.

Konuya ilişkin göstermiş oldukları hassasiyetten ötürü SEDDK Başkanımız ve Kurul Üyelerine teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi

 

TOBB SAİK BAŞKANI LEVENT KORKUT, TRAFİK SİGORTLARINDA YAŞANAN ÖDEME ARAÇLARI KISILAMASI KONUSU İLE İLGİLİ ERHAN NEVRUZ UN SUNDUĞU SİGORTA HABER TV KANALINA MİSAFİR OLDU.