Değerli Meslektaşlar;

Edindiğimiz duyumlara göre SAİK Yöneticileri 06 Şubat tarihinde İstanbul’da SBM (Sigorta Bilgi Merkezi) ile Danışma kurulu toplantısında bir araya gelmişlerdir.

SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut, SAİK Üyesi Sayın Özgür Yılmaz ve Sektör Meclisi üyesi Sayın Hasan Alper Çalık, SEİK (Sigorta Eksperleri İcra Komitesi) Üyeleri Adem İren ve Oğuz Vasıf İpkin, SBM Başkanı Sayın Murat Hakseven ve merkez yöneticileri ile TOBB Sigortacılık Müdürlüğü temsilcilerinin katıldığı belirtilen toplantıda aşağıda ki konularla ilgili çalışma ve görüşmelerin yapıldığı bilgisi paylaşılmıştır.

  • Trafik poliçesi olmayan yaklaşık üç milyon civarında aracın EGM ( Emniyet Genel Müdürlüğü ) ile entegrasyon eşliğinde poliçe yaptırmalarının sağlanması ve bu konuda çözüm bulunmasının biz Acenteler ve şirketler adına ciddi bir üretim kaynağı olacağı
  • Araç ruhsatlarına karekod konulması konusu.
  • YK ( Yeni Kayıt ) plakalı araçlar için Şirketlerin otomatik olarak verilen plakaya zeyil yapmasının sağlanması konusu.
  • SBM Hatalı kullanıcı sayılarının kontrol edilmesinin sağlanması konusu.
  • SBM Ekranlarına girişlerin ikili doğrulama ile yapılması sonrası E devlet kapısınında entegrasyonu ile Sigorta şirketlerine bağlanılarak böylece illegal girişlerin önlenmesinin sağlanması konusunda gerekli çalışmanın yapılması konusu.

Biz Acenteleri ilgilendiren yukarıda ki teknik konularla ilgili olarak çalışma ve çözüm arayışlarında bulunan SAİK, SEİK ve SBM Yöneticilerini kutluyor ve başarılı çalışmalar diliyoruz.

Bilginize sunarız.

Saygılarımızla,
ACENTELERİN SESİ EKİBİ