Değerli Meslektaşlar
Zorunlu Trafik branşında özellikle son haftalarda yaşanılan Sigorta Şirketlerinin poliçe üretimine yönelik engelleyici uygulama ve kısıtlayıcı ödeme yöntemleri biz Acenteleri zorlar hale gelmiş bulunmakta.

TOBB SAİK Yöneticileri uzun süredir bu konuda SEDDK Yönetimi ile görüşmeler yapmaktaydı. Geçtiğimiz hafta Sigorta Şirketlerinin daha da zorlayıcı engeller çıkarması üzerine SAİK Yöneticileri hafta sonu olmasına rağmen yeni SEDDK Başkanı nezdinde yoğun görüşmelere gerçekleştirerek soruna çözüm üretmeye çalışmıştır.

Bu çaba ve girişimler sonrasında Şirketlerin uygulamalarını 5684 Sayılı Sigorta Kanununun ilgili maddelerine aykırı bulan SEDDK Yönetimi 25 Temmuz 2022 ( bugün tarihli olarak ) yeni bir Sektör Duyurusu yayınlayarak Sigorta Şirketlerini bir kez daha uyarmıştır. Söz konusu duyuruyu aşağıda ki linkte okuyabilirsiniz.

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Prim Ödemelerinde Kullanılacak Ödeme Sistemlerine İlişkin Sektör Duyurusu (2022/10)

TOBB SAİK Yöneticilerine çabaları için, göreve yeni atanıp Acentelerin yaşadığı sorunlara çözüm üreten SEDDK yeni Başkanı Sayın Mehmet Akif Eroğlu ve Kurul Üyelerine de gösterdikleri duyarlılık için Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ