Değerli Meslektaşlar,

TSB (Türkiye Sigorta Birliği) Sigorta Haftası kapsamında 28 Mayıs 2019 tarihinde İstanbul’da “Sigorta ve Emeklilik Konferansı” düzenlemiş. Kamu Yöneticileri, Sigorta Şirketleri Yöneticileri, SAİK Yönetimi, Üniversite Öğretim görevlileri dahil çok geniş katılımla düzenlenen toplantıya dair edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istedik.

Konferansın açılış konuşmalarını Hazine Müsteşar Yardımcısı Sayın Ahmet Genç, TOBB Yönetim Kurulu ve SAİK Üyesi Sayın Hakan Ülken, Sigorta Denetleme Kurulu Başkanı Sayın Mete Güler ve Sigortacılık Genel Müdürü Sayın Murat Kayacı yapmışlar.

Konferansta iki ayrı panel yapılmış olup, ilk panelin konusu “İklim Değişikliği ve Doğal Afet Riskleri” olarak belirlenmiş. Bu alanda uzman katılımcılar tarafından farklı konularla ilgili sunum ve konuşmalar yapılmış. Aynı panelde konuşmacı olan SAİK Başkanı Sayın Levent Korkut “Doğal Afetlere Ne Kadar Hazırlıklıyız” başlığı altında konuşmasını gerçekleştirmiş.

Sayın Korkut; konuşmasında Afetler ve Afetlere hazırlıklar konusunda Kamu, Sigorta Sektörü ve toplum anlamında yapılması gerekenlere yönelik görüşlerini açıklamış. Sayın Korkut Afetlere hazırlık anlamında izlenmesi gereken doğru yolun önceliğin Risk Yönetimini temel alan Afet Yönetimi olması gerektiğini söylemiş.

Konferansta ki ikinci panelin konu başlığı da “Yaşlanma Olgusu, Yaşlılıkta Bakım ve Tamamlayıcı Emekliliğin Önemi” olmuş. Bu panelde de farklı Üniversitelerden ve alanda uzman Öğretim Görevlileri, Kamu Yöneticisi ve Emeklilik Şirketi yöneticisi tarafından farklı başlıklar altında sunumlar yapılmış.

Sigorta Haftası kapsamında ve bizleri de çok yakından ilgilendiren iki ayrı konu olan “Afetler ve Emeklilik” alanında bu değerli konferansı düzenleyen TSB Yönetimine, katılan Kamu Yöneticileri, SAİK Yönetimi, Sigorta Şirketleri Yöneticileri ve alanlarında uzman Öğretim görevlilerine katkıları ve yaptıkları çalışmalar için Acentelerin Sesi Ekibi adına teşekkür ediyoruz. Sektör öncülerinin bir araya gelerek Sigortacılığın tanıtımı ve Sigorta bilincinin arttırılması adına kamuoyunda farkındalık yaratmak ve toplumun dikkatini Sigorta sektörüne çekmek amaçlı da yapılan konferansın faydalı olacağını umuyoruz.

Saygılarımızla,
ACENTELERİN SESİ EKİBİ