Değerli Meslektaşlar,

Acentelerin Sesi Ekibi üyesi meslektaşlarımız Sigorta Tanıtım ve Bilinçlendirme Haftası kapsamında 28 Mayıs 2019 tarihinde anlamlı bir etkinlik düzenlediler. Beş meslektaşımız İstanbul Bahçelievler’de bulunan Türkiye Gazetesi Anadolu Teknik ve Mesleki Lisesi öğrencilerine Sigortacılık mesleğinin tanıtımı ve Sigorta bilincinin arttırılması amaçlı olarak sunum gerçekleştirdiler. Sunumu düzenleyen meslektaşlarımız ayrı konu ve başlıklarda hazırladıkları görseller eşliğinde ki sunumlarında Sigortacılık Sektörüne ait genel verileri, Acentelere ait genel verileri, Acentelik mesleğinin tanıtımına yönelik bilgileri, Sigortanın hayatımızda ki yeri ve önemine dair bilgileri, kariyer planlamasında ki önemli olan kriterleri ve mesleki farklı başka konuları sunuma katılan öğrenci ve eğitimcilere iki ayrı oturumda aktardılar.

Sunuma dokuzuncu yani Liseye yeni başlayan ve mesleki lisede gelecek yıl branş seçecek öğrenciler ile bu yıl on ikinci sınıfta olup Sigortacılık branşında okuyan öğrenciler katıldılar. Böylece gelecek yıl branş seçecek öğrencilerin Sigortacılık branşını seçmeleri adına, son sınıf öğrencilerini de hem Üniversite eğitimlerinde hem de çalışma hayatlarında Sigortacılığa yönlendirme anlamında katkı sunmak amaçlandı.

Sigorta Tanıtım ve Bilinçlendirme Haftasında Acentelerin ve mesleğimizin tanıtımı adına bu değerli etkinliği gerçekleştiren meslektaşlarımız Arzu Göneç, Suzan Ümit, Mithat Bekan, Mert Öneç ve Yaşar Özen’e Acentelerin Sesi Ekibi adına teşekkür ediyoruz…

Saygılarımızla,
ACENTELERİN SESİ EKİBİ