Değerli Meslektaşlar

TOBB SAİK Başkan Yardımcısı Sayın Süleyman Özer, 16 Mart 2020 tarihinde Afyon Kanal 3 Televizyonu canlı yayında “Sigorta Gündemi” isimli programa telefon bağlantısı ile katılmışlardır. İzlediğimiz programa ait konuları ve programın linkini aşağıda sizlerle de paylaşıyoruz.

-Sendikalar, Tarım Kredi Kooperatifleri ve benzer yapıların kendi üyelerine sigorta hizmeti sunmak amacı ile kurdukları Acenteliklere dair sıkıntı ve sorunlar konusu.

-Acenteler arası iş paylaşımı ve paylaşıma dair komisyonların belgelendirilmesi konusu.

-Korsan yazılımlar ile yetkisi olmadan Sigortacılık yapan kişi ve kurumlara karşı önlemler, alınan tedbirler ve SAİK tarafından verilen cezalar konusu. Bu şekilde çalışanları tespit etme anlamında Sigora Şirketlerine düşen görev ve sorumluluklar konusu.

-Zorunlu Trafik Sigortaları tahsilatında son zamanlarda yaşanılan ve 3. Şahıslara ait kredi kartları ile yapılan dolandırıcılıklara ve SAİK olarak önlem olarak alınan uygulama ve çalışmalar konusu. Bu tarz sıkıntılara kesin çözüm anlamında Sigorta Şirketlerinin biran önce tahsilatta 3 D uygulamasını başlatması konusu.

Sayın Süleyman Özer, program yapımcıları meslektaşlarımız Bekir Özerdem ve Durmuş Gümüş’e Ekibimiz adına teşekkür ediyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ