Değerli Meslektaşlar

Dünyanın ve Ülkemizin yaşadığı sarsıcı virüs salgını nedeni ile malumunuz üzere, TOBB SAİK Yönetimi aynı Elazığ merkezli deprem sonrası olduğu gibi tedbirler anlamında ve doğru çözüm odaklı karar vererek 17 Mart tarihli duyuru ile biz Acentelerinin yasal olarak kullanması zorunlu olan “Statik IP” uygulamasının geçici olarak on beş gün süre ile kaldırılmasını sağlamıştı.

Uygulamanın kaldırılmasını kendisinin başarısı gibi lanse edenler olduğu gibi, uygulamanın başlamasından maalesef farklı menfaatler sağlamaya çalışanlar olduğunu da kısa sürede duymaya başladık. Söz konusu kötü niyetli girişimlerin çoğalması üzerine TOBB SAİK Yönetimi hızlı bir şekilde konu ile ilgili bir uyarı duyurusu hazırlayarak TOBB Sigortacılık Müdürlüğü aracılığı ile tüm Acentelere 17.03.2020 tarihinde e-mail ile bildirdi.

Söz konusu duyuruyu aşağıda sizlerle paylaşıyor ve TOBB SAİK Yönetiminin biz Acentelere bu zorlu süreçte destek amaçlı alarak uyguladığı kararının kötü niyetle kullanılmasının önlenmesi konusunda tüm meslektaşlarımızın desteğini rica ediyoruz.

Bilginize sunuyoruz

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ

Konu : Şifre Dolandırıcılığı
Mesaj:

Değerli Meslektaşımız,

Malumlarınız olduğu üzere, COVID-19 salgını nedeniyle, siz değerli meslektaşlarımızın ve kıymetli çalışanlarımızın güvenliği için, yapmış olduğumuz girişimler neticesinde Statik IP kullanım zorunluluğu geçici süre ile kaldırılmıştır.

Diğer yandan, bazı kişilerin acentelerimizi arayarak; TOBB, Ticaret Odası, Sigorta Şirketi ya da diğer kurum/kuruluşlardan aradığını söylediği, bu kişilerin güncelleme için kullanıcı adı ve şifre talep ettikleri bildirilmektedir.

Bu çerçevede, mağduriyet yaşanmamasını teminen, sizden kullanıcı adı ya da şifrenizi talep eden kişilere itibar edilmemesi, bu kişilerle kullanıcı adı ve şifre bilgilerinin kesinlikle  paylaşılmaması, mümkün olması halinde mevcut şifrelerin güvenli hale getirilmesi (Büyük harf, küçük harf, sayı ve sembolden oluşan en az 8 karakterli şifre kullanımı ve bu şifrenin en az 6 ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilmektedir.) gerekmektedir.

Önemle duyurulur.

TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi