Değerli Meslektaşlar

TOBB SAİK Yöneticileri 22 Mayıs 2020 tarihinde; SBM (Sigorta Bilgi Merkezi) SAİK ve SEİK (Sigorta Eksperleri İcra Komitesi) Yöneticileri ile yapılan aylık olağan Danışma Kurulu toplantısına katılmışlardır.

Toplantı yaşanılan salgın süreci nedeniyle video konferans aracılığıyla gerçekleştirilmiştir. Toplantıda genel konularla beraber aşağıda paylaştığımız iki konu ile ilgili çalışmalar görüşülmüştür.

-Daha önce yapılan uyarılara rağmen bazı Acentelerin hala yeni tescil araçlar (YK Plakalar) üzerinden araç cins ve sınıfları bazında suistimaller yapmaya devam ettiği belirlenmiştir. Bu suistimalleri önlemek adına EGM (Emniyet Genel Müdürlüğü) ile ortak çalışma yapılmakta olup soruna çözüm bulunacaktır.

– Yine bazı Acentelerin sahte belgeler ve uygunsuz otorizasyon kodları kullandıkları, sahte poliçelerde düzenledikleri tespit edilmektedir. Bazı Sigorta Şirketlerinin de bu işlemler konusunda gerekli önlemleri almadıkları da ayrıca tespit edilmiştir. Konu ile ilgili çözüm adına Türkiye Noterler Birliği ile ortak bir çalışma hazırlanmaktadır.

Bilginize sunuyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ