Değerli Meslektaşlar

TOBB SAİK Yöneticileri salgın sürecinin ilk günlerinden itibaren başladığı, Acenteler ile bölgesel video konferanslara aralıksız olarak devam ediyor. 5 Mayıs- 14 Mayıs tarihleri arasında yaklaşık olarak otuz civarında İldeki Delegeler, Sigorta Meslek Komitesi üyeleri, Acente Dernekleri ve Acentelerin katılımları olan İllerin bazılarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Adana, Adıyaman, Aksaray, Antalya, Bolu, Burdur, Diyarbakır, Düzce, Hatay, İskenderun, İstanbul, Isparta, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Mardin, Mersin, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Sivas, Şanlı Urfa, Yalova, Yozgat vd. Bu video konferanslara beş yüz kişi civarında katılım olmuştur.

İcra Komitesi yöneticileri yapılan video konferanslarda, Trafik branşında ki tek fiyat, komisyon artışı, risturn (komisyon iadesi) vb konuları istişare etmişlerdir. Bu hafta içinde yapılan toplantılarda ise bu konu dışında ağırlıklı olarak, 9 Mayıs tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından çıkarılan “Sigortacılık Kapsamında Değerlendirilecek Faaliyetlere, Tüketici Lehine Yapılan Sigorta Sözleşmeleri İle Mesafeli Akdedilen Sigorta Sözleşmelerine İlişkin Yönetmelik” konusu olmuştur. İcra Komitesi Yöneticileri yönetmeliğin Acentelerin geleceğini çok olumsuz etkileyecek bir çok madde içerdiğini bu nedenlerle de yürürlükten kaldırılması ve iptali adına hukuki süreci başlattıklarını katılımcılara iletmişlerdir.

İcra Komitesi yöneticileri ve video konferans toplantılara katılan tüm Acente temsilcilerine Ekibimiz adına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

SAYGILARIMIZLA
ACENTELERİN SESİ EKİBİ