Değerli Meslektaşlarımız,

Bildiğiniz üzere 9 KASIM 2022 tarihinde İstanbul Ticaret Odası Meslek Komitesi seçimleri yapılmış ve siz değerli meslektaşlarımızın teveccühü ile  4 yıl süresince ilimizdeki tüm meslektaşlarımızı temsil edecek olan Sigortacılık Meslek Komitesi üyeleri LİLA renkli Acentelerin Sesi ekibinden teşekkül etmişti.

Biz, ACENTELERİN SESİ PLATFORMU olarak, 2008 yılında kurulduğumuzdan bugüne hep meslektaşlarımızın sesi olmaya çalıştık, yarınlarda da aynı çabayı büyük bir gönüllülükle devam ettireceğiz.

2023 Temmuz itibarı ile SAİK Seçim sürecinin başlaması ile ACENTELERİN SESİ olarak, İstanbul’da bulunan tüm dernek temsilcileri ile toplantılara katılarak, şeffaf, eşit ve özgürlükçü bir çizgide görüşmeler sağladık.

Yegane amaç, mesleki bilgi ve tecrübesi yüksek, kanunlara uygun olarak çalışan meslektaşlarımız ile birlik olmak, mesleğimize fayda sağlamak, kanun koyucudan taleplerimizde BİR ARADA OLDUĞUMUZU, TEK VÜCUT OLDUĞUMUZU hissettirmekti..

Bizler ACENTELERİN SESİ olarak her zaman mesleğimiz , sektörümüz ve acentelerin hak ettiği HAKLARINI elde edebilmesi için çalışmış olmaktan mutluluk duyuyoruz ve  bundan sonrada çalışacağımızın sözünü veriyoruz.

Mesleğini KANUNLARA RAĞMEN DEĞİL, KANUNLARA UYGUN OLARAK YAPAN, etik ve ahlaki değerlere sahip, sektörümüze her zaman büyük emekler veren, gönül ve fikir birliği oluşturduğumuz TÜRKİYE ODALAR ve BORSALAR BİRLİĞİ SİGORTA ACENTELERİ İSTANBUL İL DELEGELERİ ADAYLARIMIZI, LİLA RENKLİ LİSTE ile sizlere sunacağız. Aday listemizde, sizlerin de dikkatine sunmak istediğimiz asıl konu, meslek komiteleri seçiminde olduğu gibi İL DELEGE listemizde de ilk defa KADIN SİGORTA ACENTESİ ADAYLARIMIZIN yoğunluğudur.

Mustafa Kemal ATATÜRK ’ün “Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın getirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.” Sözlerini rehber alarak, hepsi birbirinden kıymetli, mesleki yeterlilik ve tecrübe sahibi, fikir üretecek, sorgulayacak ve hayata geçirecek kadın il delege adayı meslektaşlarımızın İl Delegeliği ile mesleğimize katma değer sağlayacaklarına olan inancımız tamdır.

Bu vesile ile 7 TEMMUZ 2023 tarihinde İstanbul Ticaret Odası Eminönü merkez binasında yapılacak olan İL DELEGE seçimlerinde tüm meslektaşlarımızı SEÇME VE SEÇİLME HAKLARINI KULLANMAYA DAVET EDİYORUZ.

SİGORTA ACENTELİĞİ BİR MESLEKTİR. MESLEĞİMİZ YAŞAYACAK, SİGORTA ACENTELİĞİ HEP VAROLACAKTIR.

Bu vesile ile Kurban Bayramınızı kutlar, daha nice bayramları sevdikleriniz ile sağlıkla karşılamanızı temenni ederiz.

Saygılarımızla,

ACENTELERİN SESİ EKİBİ