Değerli Meslektaşlar

Acentelerin iptal etmiş olduğu poliçelerde iade etmek zorunda kaldığı komisyon konusu her zaman Acentelerin rahatsızlık duyduğu ve şikayetçi olduğu konular arasında önceliğini korumuştur.

Düzenlenmiş olan bir poliçenin tanzimi sırasında harcanan emek ve zamanın yanı sıra bu poliçenin basımı, basımı sonrası kargoya verilmesi gibi durumlar, iptal aşamasında bir kez daha yaşanmasına rağmen, iptal olan bu poliçe özelinde kazanılmış olan hakedişin bir bölümünün iade edilmesi, tüm bu durumların karşılığının alınamamasına neden olmaktadır.

Acentelerinin şikayetçi olduğu ve SAİK Yönetiminin de uzun süredir TSB ye iletmiş olduğu iptal olan poliçelerdeki trafik komisyonunun geri verilmesi konusunda acentelerinden gelen bu sese kulak veren Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi 01.06.2021 tarihinden itibaren altı ayın üzerindeki poliçelerin iptal zeyillerinden komisyon iadesi alınmayacağını açıklamıştır.

Acentelerinden desteğini esirgemeyen sektörün köklü şirketlerinden Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi nin Acentelerine destek amaçlı olarak başlatmış olduğu bu hareketin, yine acentelerinden desteğini esirgemeyen tüm şirketler tarafından benzer desteklerin devamını getirmelerini diliyoruz.
Şirketin duyurusunu aşağıda bulabilirsiniz.

Saygılarımızla
ACENTELERİN SESİ EKİBİ

 

Değerli İş Ortağımız
01.06.2021 tarihi itibarı ile TRAFİK Sigortalarının yaşadığı dönem göz önüne alınarak 181. Gününden İtibaren (sigorta süresinin ½’si geçtiği takdirde) yapılacak iptal zeyillerinden ANKARA SİGORTA olarak KOMİSYON İADESİ alınmayacaktır. Bu komisyonlar siz değerli acentelerimize kalacaktır. 20 TL altı komisyon iadelerinde ise; acente iade komisyonu mevzuat gereği 20 TL altında olmayacaktır.