Değerli Meslektaşlar,

11 Mart 2020 Tarihinden itibaren, Ülkemizi de olumsuz bir şekilde etkilemeye başlayan virüs salgını akabinde, TOBB SAİK Yönetimi hızlı bir şekilde aksiyon alarak farklı Kurumlar nezdinde olası kötü durumlara yönelik olarak tedbirler ve Acentelerin taleplerini belirleyerek girişimlerde bulunmuştu.

Bu girişimlerin olumlu sonuçlarından ilki bugün alındı, Hazine ve Maliye Bakanlığı biz Acentelere ve müşterilerimize destekler de içeren Sektör duyurusu yayınladı.

Söz konusu duyuruya bu linkte sizlerle paylaşıyor, alınan kararların hepimiz adına hayırlı ve faydalı olmasını temenni ediyoruz.

Bununla birlikte, TOBB SAİK’in Türkiye Sigorta Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği nezdinde yapmış olduğu girişimleri neticesinde sağlanacak desteklerin önümüzdeki günlerde açıklaması beklenilmektedir.

Ayrıca, finansmana erişim, SGK ve vergisel teşvikler konusundaki, TOBB SAİK’in Hükümetimiz nezdinde yapmış olduğu girişimleri de titizlikle takip etmekteyiz.

Taleplerimizi kısa sürede belirleyerek Kamu nezdinde olumlu sonuçlar alınmasını sağlayan ve bu zorlu süreçte de yanımızda olan TOBB SAİK Yönetimine Ekibimiz adına teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Saygılarımızla,
Acentelerin Sesi Ekibi