Değerli Meslektaşlarımız;

 

Bildiğiniz üzere 24 Mayıs 2024 günü İstanbul Ticaret Odası Sigortacılık Meslek Komitesi organizasyonu ile sektörün öncü kurumları olan SEDDK, TSB, TSEV ve TOBB-SAİK ve İstanbul’ da yer alan üniversitelerin Sigortacılık Bölüm akademisyenleri ve öğrencilerinin katılımı bir toplantı düzenlenmiş ve oldukça ses getirmişti. Bu toplantının sektörün akademi tarafı ile yaptığı ilk organizasyon olduğu biliniyor lakin son olmadığı aksine sürekli istişare halinde kalarak nitelikli personel ve doğru iş imkanları için bir yol gösterici toplantı olduğu biliniyordu.

 

13 Haziran 2024 günü Marmara Üniversitesi Finansal Bilimler Fakültesi Sigortacılık Bölüm Başkanı Prof.Dr.Sn. İdil Özlem KOÇ ve sigortacılık bölümünün değerli hocalarından Doç.Dr.Sn. Özgür Akpınar ve Dr. Öğr. Üyesi Sn. İskender Demirbilek ile bir araya gelen TOBB-SAİK Başkanı Sn. Levent KORKUT , TOBB-SAİK Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda İTO Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanı Sn. Özgür YILMAZ ve İTO Sigortacılık Meslek Komite üyesi ve aynı zamanda Marmara Üniversitesinin Sigortacılık Bölümü Yüksek Lisans mezunu öğrencilerinden Sonnur POLAT bu toplantının bir devamı niteliğinde üniversiteler ile bir arada olmaya devam edeceklerinin sinyalini verdiler.

 

Toplantıda sigorta sektörünün gelişimi adına akademik tarafın görüş ve desteklerinin öneminin görüşüldüğü, özellikle bu bölümlerde okuyan öğrencilere tanınabilecek iş ve staj imkanları ile öğrenciler ile bir araya gelerek yapılabilecek yeni paneller değerlendirilmiştir.

 

Akademik kadro ile istişarelerde bulunmanın sigortacılık sektörü adına oldukça faydalı olduğuna inanıyor ve emek veren değerli akademisyenlerimize ve TOBB-SAİK Başkanımız ve İTO Sigortacılık Meslek Komitesi Başkanımız ve komite üyemize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

Acentelerin Sesi Ekibi.